گفتگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و فرانسه امیر عبداللهیان: ارزیابی تهران از گفتگوهای اخیر دوحه مثبت است

بهمن: دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و خانم «کاترین کولونا » وزیر امور خارجه فرانسه، درباب مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور در عرصه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به طور تلفنی گفت و گو و تبادل نظر کردند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک انتصاب خانم کاترین کولونا به عنوان وزیر امور خارجه فرانسه، ابراز امیدواری کرد با تلاش دو طرف، شاهد توسعه مناسبات در عرصه های مختلف باشیم.
دکتر امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان برای ارتقای سطح همکاری ها برمبنای احترام و همکاری متقابل اصرار کرد.
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به گفتگوهای رفع تحریم ها در وین و دوحه اظهار نمود: ارزیابی ما از گفتگوهای اخیر دوحه مثبت است. اما باید دید طرف آمریکایی چگونه می خواهد از فرصت دیپلماسی بهره گیرد. حالا مسیر دیپلماسی باز است. ما برای رسیدن به نقطه نهایی توافقی خوب و پایدار، جدی و صادق هستیم و همیشه در مذاکرات، پیشنهادات و ایده های مثبت خودرا مطرح کرده ایم.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد، طرف آمریکایی بدون رویکرد مبتنی بر ابتکار و پیشرفت در دوحه حضور یافت. معتقدیم نباید جای ابتکار سیاسی را، تکرار مواضع قبلی پر کند.
امیرعبداللهیان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه به تعهدات خود پایبند بوده و انتظار دارد طرف های مقابل نیز به تعهدات خود به درستی عمل کند.

منبع: