باكو خبر داد؛ تیراندازی نیروهای ارمنستان به مناطق مرزی جمهوری آذربایجان

بهمن: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با بیان خبر تیراندازی نیروهای ارمنستان به منطقه مرزی کلبجر از اتخاد تدابیر لازم برای پاسخ به این اقدام آگاهی داد.

به گزارش بهمن به نقل از الجزیره، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام نمود نیروهای هنگ مرزی ارمنستان به مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در منطقه «کلبجر» تیراندازی کرده اند.
این وزارت خانه با صدور اطلاعیه ای در این خصوص اضافه کرد: ارتش جمهوری آذربایجان تدابیر مناسب و لازم را در پاسخ به این اقدام نیروهای ارمنستان اتخاذ نمود.
دور جدید درگیری های نظامی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ که از ششم مهر ماه ۹۹ شروع شده بود، در آبان ماه همان سال با میانجیگری روسیه و امضای توافق صلح میان رؤسای جمهوری روسیه و آذربایجان و همینطور نخست وزیر ارمنستان به پایان رسید. به باعث این توافق، ارمنستان متعهد به خروج از مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان شده بود.
طبق مقررات بین المللی ناحیه ناگورنو- قره باغ متعلق به جمهوری آذربایجان است ولی در جنگ های شدید این منطقه که از زمان استقلال دو کشور از اتحاد شوروی آغاز و تا سال ۹۴ ادامه پیدا کرد شبه نظامیان ارمنی با حمایت حکومت ارمنستان این منطقه را به تصرف خود در آوردند.

منبع: