طی نامه ای سرگشاده مطرح شد؛ واكنش فرزند امام خمینی(ره) به رد صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

زهرا مصطفوی فرزند امام خمینی(ره)، در نامه ای با اشاره به رد صلاحیت گسترده داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، اظهار نمود: متأسفانه اینگونه گزینش های سلیقه ای سال ها است نظام جمهوری اسلامی را به خطر انداخته و بزرگترین سرمایه آنرا که ارتباط ملت و دولت می باشد، تضعیف می کند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، به نقل از جماران متن نامه زهرا مصطفوی به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

خبر ناباورانه رد صلاحیت مسئولین نظام که از شروع پیروزی انقلاب تا کنون در خدمت به مردم و انقلاب تلاش نموده اند، برای کاندیداتوری ریاست جمهوری، سبب تعجب و تأسف اینجانب شد.
شورای نگهبان بار دیگر در اعلام صلاحیت کاندیداها روشی را پیش گرفت که حتی اعضای خود و دیگر کاندیداها را نتوانست قانع کند، چه رسد به امثال بنده و قشر وسیعی از جامعه که می خواهند با رأی به کاندیداهای رد صلاحیت شده، به خصوص آقایان لاریجانی و جهانگیری در انتخابات شرکت نمایند.
انتظار این بود که شورای نگهبان در جهت شفاف سازی و اقناع عمومی، گامی جدید بر می داشت و به نظام جمهوری اسلامی، آبرو می بخشید و در جهت تحکیم این نظام که خونهای پاک برای برگزاری و حفظ آن فدا شده بود، خودرا پاسخگو و تصمیمات خودرا شفاف می نمود.
متأسفانه اینگونه گزینش های سلیقه ای سال ها است نظام جمهوری اسلامی را به خطر انداخته و بزرگترین سرمایه آنرا که ارتباط ملت و دولت می باشد، تضعیف می کند. هیچ نظامی بدون تکیه بر حمایت و اعتماد مردم، توان ایستادگی در مقابل مشکلات و خطرات را ندارد و لازم است همه دست اندرکاران در امتداد تقویت اعتماد عمومی و حفظ وحدت که در شرکت گسترده در انتخابات تجلی پیدا می کند، کوشا باشند، نه آنکه مانعی بر سر راه حضور حداکثری بر افرازند.
من نمی دانم پذیرش نظر غیر منصفانه شورای نگهبان که از طرف کاندیداهای محترم اعلام شده است، به مصلحت نظام و جامعه است یا خیر، اما می دانم که سکوت امثال بنده در این نوع حوادث، نگرانی مردم را برای آینده می افزاید. به همین جهت، بر خود لازم می دانم از حضور کاندیداهای محترم و کاردانی که احساس وظیفه کردند و به صحنه انتخابات قدم گذاشتند، تشکر و رفتار شورای نگهبان را تقبیح کنم.

زهرا مصطفوی
۱۴۰۰/۰۳/۴»