با ادعای انتقال قطعاتی با كاربرد دوگانه؛ آمریكا یك شهروند ایرانی را به نقض قوانین تحریم ها متهم كرد

به گزارش بهمن وزارت دادگستری آمریکا ضد یک شهروند ایرانی با این ادعا که در بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱، تحریم های ایران را نقض کرده، اعلام جرم کرد.

به گزارش بهمن به نقل از مهر، وزارت دادگستری آمریکا در اطلاعیه ای از محاکمه یک شهروند ایرانی به افترا نقض تحریم های ایران اطلاع داد.
گفته می شود که هیأت منصفه یک دادگاه فدرال، «مهرداد انصاری» ۳۹ ساله را به همراه دو نفر دیگر، به کوشش برای ارسال قطعات دارای کاربری های دوگانه به ایران متهم کرده است.
ادعا می شود که انصاری در همکاری با یک شهروند ایرانی دیگر به نام «مهرداد فومنی» و یک شهروند تایوانی به نام «سوزان ییپ» در فاصله سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ با انجام بیشتر از یک هزار و ۲۵۰ معامله برای اکتساب بیشتر از یکصد و پنج هزار قطعه به ارزش بیشتر از دو میلیارد و ۶۳۰ هزار دلار کوشیده اند.
ادعا می شود که متهمان بدون کسب مجوز از وزارت خزانه داری آمریکا، ۵۹۹ معامله با ۶۳ شرکت آمریکایی انجام داده اند.
طبق قوانین آمریکا، صادرات، بازصادرات، فروش یا عرضه مستقیم یا غیرمستقیم فناوری ها یا کالاهای آمریکایی به ایران ممنوع می باشد.
حکم مهرداد انصاری مقرر است روز اول سپتامبر صادر شود که در این صورت ۲۰ سال زندان در انتظار وی خواهد بود. دیگر متهم این پرونده که شهروند تایوان است سال ۲۰۱۲ به تحمل دو سال حبس محکوم شده است.
مهرداد فومنی، دیگر متهم این پرونده، بازداشت نشده است.