پهپادی که موجب وحشت صهیونیست ها از جنگ با لبنان شده است

بهمن: بهمن: یک رسانه صهیونیستی به بررسی ابعاد وحشت تل آویو از یکی از پهپادهای حزب الله لبنان در صورت بروز جنگ گسترده در مرزهای شمالی پرداخت.

به گزارش بهمن به نقل از مهر، مجله کالکاسیت رژیم صهیونیستی با اشاره به نگرانی های عمیق تل آویو درباب بروز جنگ گسترده با حزب الله نسبت به تاثیرات استفاده این حزب از پهپاد هجومی کرار و نتایج آن در جنگ احتمالی آینده هشدار داد.
این مجله می نویسد که پهپاد کرار خاصیت هایی دارد که تجمیع خاصیت های ۳ پهپاد مختلف در وضعیت عادی است.
در گزارشی که این نشریه صهیونیستی به قلم «نیتسان سدان» منتشر کرد، آمده است که پهپاد کرار نظیر جت های جنگنده، قادر به حمل بمب های بزرگ است، ولی ماهیت انتحاری دارد و می تواند خودرا پس از برخورد با هدف مقابل منفجر کند؛ گو اینکه می تواند موشک های رهگیر برای هدف قرار دادن پرنده های جت و ساقط کردن آنها حمل و شلیک کند.
کالکاسیت می افزاید که طراحان پهپاد کرار می توانند در زیر یکی از بال های این هواپیما موشک هوا به هوا نصب کنند که در این صورت به عنوان یک جنگنده جت نظیر هواپیمای اف ۱۶ مورد استفاده قرار می گیرد.
این مجله به برد ۱۰۰۰ کیلومتری و سرعت ۷۰۰ تا ۹۰۰ کیلومتری این پهپاد اشاره و اصرار کرد که این پرنده می تواند در ارتفاع ۳۵ هزار پایی پرواز کرده یا ارتفاع خودرا بسیار پایین بیاورد که بدین سان قدرت شناسایی آن پایین می آید.
کالکاسیت می افزاید که این پهپاد علاوه بر تهدیدی که برای جنگنده ها و اهداف عادی صهیونیستی دارد، می تواند بمب های ضد زره را شلیک کند و در حمله به تانک ها و کشتی های جنگی مورد استفاده قرار گیرد. افزون بر این، می توان از آن در تخریب مراکز فرماندهی و باندهای پرواز در فرودگاه ها و پایگاه های هوایی بهره برد و آنها را از کار انداخت.
بر اساس این گزارش پهپاد کرار با وجود مزایای زیادی که دارد، هزینه تولید و نگهداری آن نسبتا پایین است.

منبع: