زلنسكی: قصد ضد حمله جدید داریم اما سلاح کافی نداریم!

بهمن: رییس جمهور اوکراین با ادعای تمایل این کشور برای تدارک ضد حمله جدید مقابل روسیه، ادعا نمود که کی یف تجهیزات لازم برای این حمله را ندارد و دلیل آنرا نیز کُندی روند ارسال کمک غرب می داند!

به گزارش بهمن به نقل از راشاتودی، ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین بار دیگر با گلایه از حامیان غربی کی یف درباره ی کُند بودن روند ارسال تسلیحات به اوکراین، ادعا نمود که این کشور تمایل دارد تا ضد حمله جدیدی را مقابل روسیه تدارک ببیند.
زلنسکی در گفت و گو با بلومبرگ از توصیف شرایط خط مقدم نبرد تحت عنوان «بن بست» خودداری و آنرا «پیچیده» توصیف کرد! با این وجود، رییس جمهور اوکراین ادعا نمود که کی یف برای حل پیچیدگی های موجود ابزار کافی در اختیار ندارد و بجای تدارک ضد حمله مقابل روسیه، روی عملیات های تدافعی تمرکز کرده است.
زلنسکی مدعی شد: تمایل داریم نا ضدحمله ای را تدارک ببینیم اما تجهیزات و ابزار به دست مان نرسیده است. به عبارت دیگر، لشکرهایی بدون سلاح داریم. نیروهای ذخیره موجود است اما ۱۴ گردان ما بدون سلاح کافی هستند.
گرچه رییس جمهور اوکراین از تعداد دقیق نیروهای ذخیره حرفی نزد اما بنظر می رسد که درباره ی دست کم ۴۰ هزار نیروی ذخیره ارتش کی یف صحبت می کرد.
وی در ادامه بار دیگر با گلایه از روند «کُند» تحویل سلاح از غرب به اوکراین بمنظور پر کردن زرادخانه تسلیحاتی کی یف، ادعا نمود سامانه هایی که غرب متعهد به تحویل آن شده است، با آن سرعتی که باید و شاید، به دست اوکراین نرسیده است.
اوکراین ژوئن پارینه ضد حمله ای که مدت ها درباره ی آن وعده داده و پروپاگاندا کرده بود را بلا فاصله بعد از دریافت انبوهی زا ادوات جنگی پیشرفته از طرف حامیان غربی اش، انجام داد. با این وجود، آن ضد حمله ناموفق بود و دستاورد جزئی را از حیث پیشروی به همراه داشت و علاوه بر این، ارتش کی یف در جریان آن متحمل تلفات تجهیزاتی و انسانی سنگینی شد.
ضد حمله ضعیف اوکراین در نهایت موجب شد تا تایید بسته کمک نظامی جدید به ک یف مدت ها کنگره آمریکا بلاتکلیف بماند. کاخ سفید اکتبر پارینه به عنوان قسمتی از بودجه امنیت ملی، خواهان اختصاص ۶۱ میلیارد دلار به اوکراین شده بود و عاقبت در آوریل تصویب گردید. اوکراین زنجیره شکست های متوالی در میدان نبرد را به عدم تامین بودجه از جانب آمریکا نسبت داده است.

منبع: