هراس صهیونیست ها از ورود ۳ نفر از لبنان به الجلیل

به گزارش بهمن، منابع صهیونیست از پرواز گسترده جنگنده ها و پهپادهای رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی از بیم حمله از سمت لبنان خبر می دهند.

به گزارش بهمن به نقل از الجزیره، رسانه های رژیم صهیونیستی از پرواز گسترده جنگنده ها و پهپادهای این رژیم بر فراز مناطق شمالی فلسطین اشغالی از بیم حمله از جنوب لبنان خبر دادند.
رادیو رژیم صهیونیستی از حضور گسترده نظامیان رژیم صهیونیستی در مرز فلسطین اشغالی با لبنان بعد از اخطار نفوذ افراد مسلح اطلاع داد.
همچنین رادیو رژیم صهیونیستی از بستن راههای منتهی به حانیتا در الجلیل و ممانعت ساکنان از خروج از منازلشان از بیم حمله از جنوب لبنان اطلاع داد.
کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش داد: هشداری در رابطه با ورود سه نفر از لبنان به منطقه حانیتا در الجلیل علیا داده شده و وضعیت آماده باش اعلام شده است.
این در حالیست که روزنامه عبری زبان هاآرتص گزارش داد: نزدیک به ۸۰ هزار شهرک نشین که پیش از این در نزدیکی مرزهای لبنان زندگی می کردند از آغاز جنگ ضد نوار غزه از این منطقه ها تخلیه شده اند.
نتایج یک نظرسنجی که توسط مرکز پژوهش های منطقه ای در دانشکده «تل حی» انجام شده نشان داده است که ۴۰ درصد از شهرک نشینان صهیونیست اعلام نموده اند حتی پس از پایان جنگ هم به این منطقه ها برنمی گردند.
بر اساس گزارش روزنامه هاآرتص، بیشتر جوانان ساکن این بخش ها بمحض مشاهد یک حادثه امنیتی منطقه های مذکور را ترک می کنند. نتایج این نظرسنجی نشان داده است که ساکنان الجلیل شرقی حتی پس از تحقق امنیت کامل در این منطقه به آن برنمی گردند.
در این گزارش آمده است که مسؤولان شهرک های صهیونیست نشین در مرزهای نزدیک به لبنان نسبت به وقوع یک بحران جمعیت شناختی در این منطقه ها با پایان جنگ ضد نوار غزه نگران هستند.
همچنین در جهت تشدید بحران های داخلی، رسانه های عبری زبان گزارش داده اند که از زمان حمله هفت اکتبر به بعد هزاران کسب و کار در قسمت های شمالی مجاور مرز لبنان تعطیل شده اند.
همزمان با تشدید تنش ها در مرز لبنان و فلسطین اشغالی هم شهردار حیفا اعلام نمود که ساکنان باید در صورت شروع جنگ با لبنان مواد غذایی به اندازه کافی تهیه کنند و اعلام این مورد به تشدید نگرانی ساکنان بخش های شمالی منجر گردیده است.
وب سایت عبری زبان والا هم تأیید کرده است که طرح پناه دادن به ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان بخش های شمالی و تخلیه آنها در سایه تشدید تنش احتمالی با حزب الله الان در حال اجرا می باشد و مقامات تل آویو تلاش دارند تا این ۱۰۰ هزار نفر را از بخش های مرزی نزدیک به لبنان دور کنند.