حمله موشکی ناموفق ارتش اوکراین به منطقه کورسک روسیه

به گزارش بهمن، فرماندار منطقه کورسک روسیه از حمله موشکی ناموفق ارتش اکراین به این منطقه اطلاع داد.

به گزارش بهمن به نقل از اسپوتنیک، «رومان استاروومیت» فرماندار منطقه کورسک روسیه اعلام نمود که پدافند هوایی این کشور صبح امروز دوشنبه ۳ موشک مهاجم ارتش اکراین در آسمان این منطقه رهیگری و منهدم کردند.
وی با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت: بر مبنای اطلاعات و داده های اولیه سامانه های پدافندی ما سه موشک اوکراینی را در آسمان منطقه واتِجسکیِ استان کورسک منهدم کردند.
فرماندار منطقه کورسک ساعاتی قبل از فعال شدن پدافند هوایی در این منطقه اطلاع داده بود.
وزارت دفاع روسیه روز گذشته یکشنبه هم با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود که نیروهای مسلح روسیه در مناطق مختلف جمهوری خلق دونتسک، سه حمله نیروهای اوکراینی را دفع کردند؛ نیروهای ارتش روسیه با استفاده از نیروی هوایی و آتش سنگین توپخانه استفاده کردند.
آن گونه در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده در نتیجه این درگیری ها، نیروهای مسلح اکراین صدها نظامی و چند خودروی زرهی را از دست دادند.
در این بیانیه آمده است که « تلفات UAF (نیروهای مسلح اوکراین) به بیشتر از ۳۰۰ سرباز اوکراینی، ۹ تانک، چهار خودروی جنگی پیاده نظام شامل یک خودروی جنگی پیاده نظام برادلی، چهار خودروی زرهی، یک سامانه پدافند هوایی Strela-۱۰ و ۲۷ خودروی موتوری رسیده است.»
روز شنبه هم وزارت دفاع روسیه اعلام نمود که ارتش این کشور حمله ای همه جانبه با تسلیحات دریایی و هوایی با برد بلند و دقیق ضد تأسیسات نظامی و صنعتی اکراین انجام داده است. آن گونه که در این بیانیه اعلام شده این حمله با موشک های مافوق صوت کینژال و پهپادها انجام شده و مجتمع صنعتی و نظامی اوکراینی هدف حمله قرار گرفت که گلوله های ۱۵۵، ۱۵۲، و ۱۲۵ میلی متری، باروت و پهپاد تولید می کند.
بیانیه وزارت دفاع روسیه با اشاره به اینکه تمام هدف های موردنظر در حمله همه جانبه با موفقیت هدف قرار گرفتند افزود که در ۲۴ ساعت گذشته در محورهای مختلف بیشتر از ۸۳۵ نظامی اوکراینی کشته شدند. در بیانیه وزارت دفاع روسیه همینطور آمده است که سامانه های پدافند هوایی ارتش این کشور در مناطق خارکف، لوهانسک، دونتسک، و زاپروژیا ۲۱ پهپاد و ۸ موشک هیمارس ارتش اکراین منهدم کردند.