شب خونین غزه با بمباران هولناک اردوگاه المغازی با بیش از۱۰۰ شهید

بهمن: ارتش صهیونیستی با حمله وحشیانه به اردوگاه المغازی در مرکز غزه دست به جنایتی بزرگ و کشتار جمعی زد که بر اثر این حمله ها بیش از ۱۰۰ نفر شهید شده اند.

به گزارش بهمن به نقل از مهر، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام نمود که شمار شهدای حمله هوایی شبانه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان «المغازی» به دست کم ۱۰۰ نفر رسیده است.
سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی نیز اصرار کرد که بیشتر شهدایی که به این بیمارستان انتقال داده شدند، زن و کودک و افراد سالخورده هستند.
«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه در یک پست تلگرامی اعلام نمود: «آنچه در اردوگاه مغازی اتفاق می افتد، قتل عامی است که در یک منطقه مسکونی پرجمعیت انجام می شود».
رسانه های فلسطینی شب گذشته (دوشنبه) از تشدید بمباران هوایی رژیم صهیونیستی در مرکز نوار غزه خبر دادند و ساکنان باریکه غزه می گویند که یکی از بدترین شب های خودرا از زمان شروع تجاوز سپری کردند. ‬
براساس گزارش ها، یک نوزاد شیرخواره همچون شهدای بمباران وحشیانه اردوگاه المغازی توسط اشغالگران اسرائیلی است.
جنبش حماس به این حادثه واکنش نشان داد و اعلام نمود که جنایت المغازی تلاشی برای روحیه بخشی به ارتش شکست خورده دشمن است. جنبش مقاومت اسلامی حماس اصرار کرد که دشمن جنایتکار صهیونیستی امشب جنایتی وحشیانه را در ارودگاه آوارگان المغازی در مرکز نوار غزه مرتکب شد و خانه های فلسطینیان را در این منطقه بمباران کرد که بر اثر آن ده ها نفر به شهادت رسیدند که این جنایت در امتداد ادامه نسل کشی و کشتار جمعی کودکان و غیرنظامیان فلسطینی در غزه انجام می گیرد.
حماس بیان کرد که این بمباران جنایتکارانه و بزدلانه مقابل غیرنظامیان در خانه های خود تلاشی برای روحیه بخشی به ارتش شکست خورده دشمن است که تحت حمایت دولت بایدن به عنوان شریک اول جنایات دشمن صهیونیستی در حق ملت فلسطین قرار دارد.
از سوی دیگر، پایگاه خبری عبری زبان والا در یادداشتی تحت عنوان «آیا اسراییل در گنداب غزه گرفتار شده است؟» بیان کرد که بعد از گذشت دو ماه و نیم جنگ، ظاهراً دیگر حرف زیادی در مورد پیروزی قاطع در جنگ به میان نمی آید.
براساس گزارش این روزنامه عبری زبان، فهرست اسامی نظامیان کشته شده اسراییلی هر لحظه طولانی تر می شود، جایگاه حماس نزد افکار عمومی هر لحظه بهتر می شود، نه فقط به خاطر این که این جنبش توانست با حمله هفتم اکتبر «اسراییل» را غافلگیر کند، بلکه به این خاطر که با موفقیت در مقابل این رژیم می جنگد.
همچنین یک افسر اسراییلی در گفتگو با روزنامه وال استریت ژورنال عنوان نمود که سیطره ارتش رژیم صهیونیستی بر خان یونس در جنوب نوار غزه همانند مناطق شمالی، ماه ها به طول خواهد انجامید.
به گفته این افسر اسراییلی، عملیات های حماس مقابل نظامیان اسراییلی در نوار غزه در قالب تیم های دو تا پنج نفره و یک دفعه انجام می گیرد.
روز گذشته همین طور نیروهای قسام از انهدام ۳۵ خودروی زرهی و قتل ۴۸ نظامی صهیونیستی طی ۴ روز آگاهی داده اند.
در این ارتباط، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان های قسام شاخه نظامی حماس اصرار کرد که این گردان ها در ۴ روز گذشته ۳۵ خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه بطور کلی یا جزیی منهدم کرده است.
ابوعبیده اصرار کرد که مجاهدان قسام همین طور ۴۸ نظامی اسراییلی را به قتل رسانده و ده ها نفر دیگر را زخمی کردند.
سخنگوی قسام بیان کرد: «علاوه بر این، ۲۴ عملیات نظامی دیگر انجام شد که طی آن نیروهای اشغالگر اسراییلی با راکت های ضدزره، ضدنفر و ضداستحکامات هدف قرار گرفتند و مبارزان قسام از فاصله صفر با آنها درگیر شدند و نیروهای پشتیبانی دشمن را هم هدف قرار دادند.»