بایدن خواهان توقف سه روزه جنگ در غزه شد

بهمن: بایدن در گفت و گو با نتانیاهو خواهان وقفه سه روزه در درگیری های غزه شد.

به گزارش بهمن به نقل از مهر، پایگاه خبری آکسیوس گزارش داد که «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا از «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژییم صهیونیستی خواسته است که بمنظور حل موضوع اسرا، درگیری ها به مدت سه روز متوقف شود.
بایدن در این ارتباط گفته است که روز گذشته طی تماس تلفنی از بنیامین نتانیاهو برای توقف درگیری ها درخواست کرده است.
مقامات آمریکایی و اسرائیلی به آکسیوس گفتند که رئیس جمهور بایدن اظهار داشت که توقف سه روزه می تواند به آزادی تعدادی از گروگان ها در غزه کمک نماید.
یک مقام آمریکایی در واکنش به این خبر گفت، پیشنهادی که توسط ایالات متحده، اسرائیل و قطر مورد بحث قرار می گیرد، شامل آزادی ۱۰ تا ۱۵ گروگان توسط حماس و استفاده از توقف درگیری برای تأیید هویت همه گروگان ها و ارائه فهرستی از اسامی افرادی است که در بازداشت دارد.
کاخ سفید قبلاً گفته بود که بایدن و نتانیاهو درباره ی امکان توقف های تاکتیکی… برای امکان آزادی گروگان ها گفت و گو کردند.
از سوی دیگر، بامدادان چهارشنبه نوار غزه در معرض بمباران و حملات توپخانه ای بی سابقه ای قرار گرفت.
گفته شده است که بمباران ها خصوصاً در اردوگاه الشاطی متمرکز است که روز سه شنبه ۱۵ تانک و نفربر رژیم صهیونیستی در آن منهدم شدند و درگیری های شدیدی در این منطقه در جریان بود.
کمیته بین المللی صلیب سرخ هم اعلام نمود یکی از کاروان های حامل کمک های بشردوستانه اش در شهر غزه هدف تیراندازی نظامیان اسرائیلی قرار گرفته و طی آن یک راننده زخمی شده و دو کامیون نیز خسارت دیدند.
برخی منابع اعلام نمودند که گروهی از نیروهای اشغالگر اسرائیلی در اطراف اردوگاه الشاطی در کمین محکم مبارزان مقاومت گرفتار شده و ضربه سختی خورده اند و جنگنده های اسرائیلی درحال بمباران شدید این منطقه هستند تا نیروهای آنان موفق به فرار شوند.
«وایل الدحدوح»، خبرنگار الجزیره هم اعلام نمود که باتوجه به شدت بمباران ها و شلیک منورها، بنظر می رسد که یک حادثه میدانی برای نیروهای اسرائیلی در غزه اتفاق افتاده باشد.
برخی منابع هم اعلام نمودند که مقاومت فلسطین موفق شده یک قایق جنگی ارتش رژیم صهیونیستی را در ساحل منطقه الشاطی منفجر کند.
پیش از این نیز سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام نمود که از شروع جنگ تا این لحظه ۳۴۸ نظامی و افسر ارتش، ۵۹ نیروی پلیس و ۱۰ نفر از نیروهای سازمان اطلاعات این رژیم در درگیری ها با مقاومت فلسطین کشته شدند.
همزمان با این سخنان، تل آویو با ناامنی روبرو بود و منابع عبری زبان هم اعلام نمودند که فرودگاه بین المللی بن گوریون در پی حمله موشکی اخیر قسام تعطیل شد.
ساعتی قبل از این گردان های قسام مجدداً در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه تل آویو را هدف حمله موشکی قرار داده بود.
این دومین حمله موشکی قسام به تل آویو طی کمتر از یک ساعت گذشته محسوب می شود.
منابع عبری زبان اعلام نمودند که یکی از موشک های قسام مستقیماً به داخل تل آویو به هدف خوردن کرده است.
کمتر از یک ساعت پیش نیز، گردان های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین) در واکنش به جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در حق غیرنظامیان فلسطینی تل آویو را موشک باران کرد. موشک باران تل آویو از طرف گردان های قسام همزمان با سخنرانی یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی انجام شد. علاوه بر این گردان های قسام اعلام نمود که مبارزان قسام نظامیان دشمن را که به نوار غزه نفوذ کرده بودند در محورهای شمال غرب و جنوب غزه با ده ها خمپاره سنگین هدف قرار دادند.