گزارش آحارونوت از تنش جدی اسرائیل و آمریکا بر سر بمباران غزه!

بهمن: به گزارش بهمن، یدیعوت آحارونوت در گزارشی به اذعان اغلب رسانه های عبری نوشت: مناسب اسرائیل و کاخ سفید در ایام اخیر بر سر مناقشه بمباران گسترده غزه و رقبای سنتی آمریکا در منطقه به سردی و خصومت گراییده است.

به گزارش بهمن به نقل از اسپوتنیک، روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت روز یکشنبه در گزارشی ضمن اشاره به مناقشه جدی میان مسؤلان اسرائیلی با مقامات کاخ سفید بر سر افزایش بمباران نوار غزه نوشت: در ایام اخیر، به گواه رسانه های اسرائیلی، روابط تل آویو با واشنگتن به دشمنی و خصومت تبدیل شده است.
بر پایه این گزارش، روزنامه عبری در تحلیلی در رابطه با تشریح سیاست خارجی کنونی آمریکا در خاورمیانه نوشت: دولت آمریکا در ارزیابی اوضاع جاری در منطقه مرتکب خطا شده است و گمان می کنند با اصرار بر آتش بس انسانی و سوخت رسانی به غزه می تواند جایگاه سیاسی خویش را در خاورمیانه تثبیت کند.
این روزنامه صهیونیستی اضافه کرد: فشارهای آمریکایی ها نتیجه عکس خواهد داد و ارتش را ناچار به انجام حملات فوری برای کسب امتیاز حداکثری قبل از آتش بس خواهد نمود و انتظار می رود شمار کشته ها و قربانیان جنگ افزایش یابد.
یدیعوت آحارونوت با انتقاد از عملکرد واشنگتن در برابر جنگ غزه ادامه داد که واشنگتن به دنبال برقراری آتش بس و ثبات در خاورمیانه به ضرر سیاست های تل آویو است تا اهداف خود در جنگ اکراین در مصاف با روسیه و از طرفی، هژمونی خویش را در رقابت با چین حفظ کند.
به نوشته آحارونوت، آمریکا فعلا به خاورمیانه با ثبات و عاری از هرگونه درگیری برای بازیابی هژمونی از دست داده خود در در مقابل رقیب خود، یعنی؛ چین و تا حدودی روسیه، رقیب دیگرش در قاره آسیا نیاز دارد.
این روزنامه ادامه داد که اختلافات (سران صهیونیستی) ضد سیاست منطقه ای دولتمردان آمریکایی وارد فاز جدیدی شده است و پیشبینی می شود که شدت یابد. در همین راستا، جاسر مطر، تحلیلگر سیاسی روابط بین المللی در گفتگو با وبگاه اسکای نیوز عربی اظهار داشت: کابینه نتانیاهو واشنگتن را در تنگنای سختی در انظار جهانی قرار داده است و از سویی، کاخ سفید در شروع آغاز درگیری با جدیت از تل آویو حمایت می کرد، اما حالا، به دلیل کشتار گسترده غیرنظامیان در غزه در معرض فشار محافل داخلی و خارجی آمریکا قرار گرفته است.