سوئد مهاجر هتاک به قرآن کریم را اخراج می کند

بهمن: سوئد مجوز اقامت فردی که به قرآن کریم هتاکی کرده بود را تمدید نخواهد کرد و وی را با منع اجازه ورود به خاک خود، اخراج می کند.

به گزارش بهمن به نقل از اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی TV۴ سوئد به نقل از سازمان مهاجرت این کشور اعلام نمود که مجوز اقامت «سلوان مومیکا» مهاجر عراقی که چند بار تا کنون در سوئد به سوزاندن قرآن کریم مبادرت کرده بود، تمدید نشده است.
بر اساس این گزارش، اداره مهاجرت سوئد اجازه اقامت «سلوان مومیکا» که در آوریل سال آینده منقضی می شود را، تمدید نخواهد کرد.
گزارش رسانه مذکور در این خصوص اضافه می کند: سازمان مهاجرت سوئد حکم به اخراج این فرد از سوئد داده است. به سبب مشکلات اجرائی، با مجوز موقت حضور برای بازه زمانی از ۲۵ اکتبر ۲۰۲۳ لغایت ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ موافقت می شود. مدرک عبور برای این دوره زمانی ارائه خواهد شد.
این شبکه تلویزیونی در ادامه توضیح داد که مومیکا پس از اخراج؛ از بازگشت به سوئد به مدت ۵ سال منع شده است.
شبکه تلویزیونی SVT سوئد در این خصوص افزوده است که این تبعه عراقی در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ در سوئد به عنوان مهاجر به ثبت رسیده و مجوز اقامت برای ۳ سال را دریافت کرد.
این در حالیست که وی ۸ مهر و ۱۲ شهریور ماه هم در شهر مالمو واقع در سوئد به قرآن کریم بی حرمتی کرد.
اقدام موهن مومیکا با حمایت پلیس سوئد انجام شده بود.
«سلوان مومیکا» پناهجوی عراقی که در ۲۸ ژوئن تحت محافظت پلیس سوئد، مقابل مسجد استکهلم نسخه ای از قرآن کریم را سوزانده بود، پیش تر هم مقابل سفارت عراق در استکهلم، قرآن کریم و پرچم عراق را زیر پا گذاشته و شعارهایی مقابل دین اسلام سر داده بود.
بیست و یکم جولای نیز اعضای یک گروه ضداسلامی و افراطی در دانمارک با نام وطن پرستان دانمارکی نسخه ای از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ سوزاندند.
اعضای گروه با برافراشتن بنرهای ضداسلامی و سر دادن شعارهای توهین آمیز مقابل اسلام، پرچم عراق و قرآن را روی زمین انداخته و روی آن پا گذاشتند.

منبع: