تعداد شهدای غزه به ۴۷۴۱ نفر رسید

به گزارش بهمن، برپایه آخرین آمار رسمی اعلام شده از جانب وزارت بهداشت فلسطین، تعداد شهدای غزه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به ۴۷۴۱ نفر رسید.

به گزارش بهمن به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین امشب اعلام نمود که آمار شهدای غزه در ۱۶ روز جنگ صهیونیستی مقابل این منطقه به ۴۷۴۱ نفر بالا رفته است.
این وزارتخانه بیان داشت که در بین شهدا ۱۸۷۳ کودک، ۱۰۲۳ زن و ۱۸۷ سالخورده وجود دارد. همین طور شماره مجروحان به ۱۴۲۴۵ نفر رسیده است.
بمباران و حملات به نوار غزه در چند روز اخیر و البته شب ها چنان تصاعدی و شدید می باشد که هر شب نسبت به پیش از زمان شروع این جنگ شدیدتر، گسترده تر و تسبت به این ۷۵ سال اشغال فلسطین بی سایقه و سنگین تر است.
امشب نیز بمباران غزه در کلیه مناطق این باریکه سنگین تر از هر وقتی بوده و نه دیگر بیمارستان ها طرفیت دارند، نه نیرو و آمبولانس کافی هست اعزام شود و نه نیروی نجات و امداد می تواند افرادی را که احیانا زیر آوار زنده هستند، خارج کند.
به همین علت تعداد زیادی از خانواده ها و افراد زیر آوار مانده به سبب نبود نیرو و امکانات نجات پس از ساعت ها و چه بسا روزها زیر آوار ماندن شهید می شوند.
وزارت بهداشت غزه اعلام نموده است که از یک هفته پیش با شدت گرفتن بمباران هنوز ۱۵۰۰ نفر زیر آوار هستند که امیدی به زنده بودن آنها نیست.
از سوی دیگر، سخنگوی وزارت بهداشت غزه به الجزیره اظهار داشت: همه بیمارستان های نوار غزه هشدارهای اشغالگران را دریافت کرده اند.
سخنگوی وزارت بهداشت غزه به الجزیره اظهار داشت: هنوز تعداد زیادی از مردم زیر آوار ساختمان های بمباران شده محبوس هستند.
در حمله اخیر جنگنده های اسرائیلی به دو خانه در بیت لاهیا در شمال نوار غزه ۱۳ فلسطینی شهید شدند.
از سوی دیگر، حمایت جهانی از فلسطین همچنان ادامه دارد و هزاران نفر در شهر طنجه مراکش در تظاهرات پشتیبانی از نوار غزه شرکت کردند.
همچنین تظاهرات بزرگ در شهر بوستون آمریکا در پشتیبانی از فلسطین اجرا شد.
با ادامه بمباران غزه، مقامات صهیونیست نیز بر سختگیری ها برای مساعدت با فلسطینی ها افزوده اند و روز ارتش اشغالگر اسرائیل بصورت رسمی اعلام نمود که هرگونه کوشش برای کمک رسانی به غزه بدون هماهنگی با ما را نابود می نماییم.
از سوی دیگر، بازیکنان و طرفداران تیم فوتبال آفریقایی (یک تیم باشگاهی در تونس) همبستگی خودرا با مقاومت و مردم غزه اعلام نمودند.
در همبستگی شهر نیویورک با ملت فلسطین در غزه نیز تظاهرات باشکوهی در این شهر بزرگ آمریکا اجرا شد.
تجمع همبستگی با مردم غزه در کاستاریکا نیز اجرا شد.
براساس آمار رسمی، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در غزه آواره شدند. دفتر رسانه ای دولت فلسطین در نوار غزه اعلام نمود که در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، یک میلیون و ۴۰۰ هزار فلسطینی در نوار غزه آواره و بی سرپناه شدند که نیمی از آنها در ۲۲۰ مرکز در این باریکه اسکان داده شدند.
ارتش رژیم صهیونیستی نیز از درون گرفتار چالش است و تمرد ۲۰۰ افسر نیروی هوایی اسرائیل مطرح گردیده است. منابع عبری زبان در خبری فوری اعلام نمودند که ۴ نفر از سرتیپ های نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی همراه با ۲۰۰ خلبان و کمک خلبان نیروی هوایی تمرد کرده و پایگاه های خودرا ترک کردند. بر طبق این گزارش، آن چه در مورد فرار شمار زیادی از نظامیان اسرائیلی از میدان جنگ انتشار یافته بود، صحت دارد و الان اخباری در مورد اختلافات حتی در داخل کابینه جنگ هم به گوش می رسد.

منبع: