تشدید تنش ها در کرانه باختری همزمان با بمباران نوار غزه

بهمن: تنش ها در کرانه باختری همزمان با بمباران نوار غزه تشدید یافته است.

به گزارش بهمن به نقل از الجزیره، در کرانه باختری شرایط پرتنش و درگیری ها همزمان با بمباران نوار غزه ادامه دارد. بامدادان دوشنبه نیز اشغالگران اسرائیل به نابلس، بیت لحم، الخلیل و اردوگاه عقبات جبر در اریحا یورش بردند و ده ها نفر را دستگیر کردند.
همچنین یک فلسطینی در اردوگاه عقبه جبر در شهر اریحا بر اثر به هدف خوردن گلوله نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
گفته شده تبادل آتش در جریان عملیات دستگیری شهروندان فلسطینی توسط ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رخ داده است.
در غزه نیز بمباران ها همچنان ادامه دارد و حلقه های آتش در نتیجه بمباران شدید شبانه صهیونیست ها در تعدادی محلات شهر غزه دیده می شود. بر طبق گزارش ها، بمباران شبانه شدید اسرائیل محله های الزیتون و الشجیعه در شرق غزه را هدف قرار داد.
همچنین در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی که منطقه قیزان النجار در خان یونس را هدف قرار داد، یک زن شهید و ۵ کودک زخمی شدند.
خبرنگار المیادین در غزه اعلام نموده است که تلفات در شهر غزه درحال افزایش است و بمباران های شدید با بمب های قوی در تمام مناطق نوار غزه گسترش یافته است.
ارتش اسرائیل بمب هایی را نیز در نزدیکی بیمارستان الشفا در شهر غزه پرتاب کرد. بعد از حملات اسرائیل، صدای انفجار و حریق در منطقه تل الحوا در نوار غزه شنیده شد.
از سوی دیگر، حمایت جهانی از مردم فلسطین و ساکنان نوار غزه ادامه دارد. روز گذشته تظاهرات گسترده در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک، در پشتیبانی از مردم فلسطین اجرا شد. تظاهرات کنندگان در این راهپیمایی تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کردند.
در مالزی نیز، طرفداران تیم ملی در جریان بازی مقابل هند از فلسطین حمایت کردند.
تظاهرات میلیونی مراکشی ها در پشتیبانی از غزه و فلسطین نیز امروز اجرا شد. با وجود نرمال سازی روابط برخی حکومت ها با رژیم اشغالگر، ملت ها اینطور پشت فلسطین ایستاده اند. راهپیمایی مردم الجزایر در پشتیبانی از غزه و محکومیت حملات اشغالگر نیز اجرا شد. در استانبول ترکیه هم در پشتیبانی از غزه راهپیمایی بزرگی اجرا شد.
در شهر نووی ساد صربستان هم در پشتیبانی از مردم غزه، شهروندان به خیابان ها آمدند. راهپیمایی گسترده در سیدنی در پشتیبانی از مردم غزه و محکومیت جنایات مقابل مردم این باریکه نیز برگزار شده است.
در دومین روز پشتیبانی از مردم غزه در سوئیس نیز تظاهرات انجام شد و پس از ظهر یکشنبه در تظاهراتی که تا بعد از غروب ادامه داشت، تظاهر کنندگان از میدان Place de Neuve ژنو به سمت دفتر مرکزی رادیو و تلویزیون سوئیس RTS حرکت و با تجمع بزرگی در مقابل این مرکز و سر دادن شعارهای متفاوت مانند «همه ما فلسطینی هستیم» و «زنده باد فلسطین» به همدست بودن این سازمان با اسرائیل اعتراض کردند.
راهپیمایی مردم دانمارک در پشتیبانی از غزه و محکومیت حملات جنایتکارانه صهیونیست ها مقابل این باریکه نیز روز گذشته برگزار شده بود.
دیروز همین طور شبکه بی بی سی از تجمع بزرگ حامیان غزه در مقابل ساختمان خود در مخالفت با اسرائیل و حملات ویرانگر آن به غزه آگاهی داد. برمبنای رسانه های دیگر و ویدیو های انتشار یافته در شبکه های مجازی، شرکت کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهایی در پشتیبانی از مردم غزه و محکومیت رژیم صهیونیستی، از جانبداری بی بی سی از این رژیم در پوشش تحولات جنگ انتقاد کردند.
از سوی دیگر، گروهی از مردم شیلی برای حمایت و ابراز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین در نزدیکی کاخ لا موندا راه پیمایی باشکوهی برگزار کردند. به گزارش این خبرگزاری، مردم شیلی با در دست داشتن پرچم فلسطین به حملات اشغالگران قدس مقابل غزه واکنش نشان داده و خواهان همکاری بین المللی برای جلوگیری از حملات این رژیم شدند.
گزارش های رسانه ای در این خصوص حاکیست که چند تن از نمایندگان پارلمان و وزوای سابق شیلی نیز در این راهپیمایی حضور داشتند.

منبع: