نخست وزیر ارمنستان: به هیچ عنوان قصد استعفا ندارم

به گزارش بهمن، منابع آگاه به نقل از نخست وزیر ارمنستان تاکید نمودند که وی به هیچ عنوان قصد کناره گیری از قدرت را ندارد.

به گزارش بهمن به نقل از روزنامه هراپارک، منابع آگاه امروز پنجشنبه به دنبال تشدید تنش ها در قره باغ کوهستانی اعلام نمودند «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان تاکید کرده که به هیچ عنوان قصد کناره گیری ندارد.
لازم به ذکر است بعد از آغاز عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در منطقه جدا شده قره باغ کوهستانی در ایروان تظاهرات ضد دولتی طی روز سه شنبه شروع شد.
در جریان این تظاهرات درگیری هایی بین معترضان و مأموران اجرای قانون در مقابل ساختمان دولت ارمنستان در ایروان رخ داد که در نهایت منجر به زخمی شدن چند تن و بازداشت تعدادی دیگر شد. معترضان خواستار استعفای پاشینیان شده بودند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه با نیکول پاشینیان به صورت تلفنی گفتگو نمود. دو طرف در مورد روابط دوجانبه و درگیری های اخیر در منطقه قره باغ گفتگو کردند.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز گذشته با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود که طبق شرایط توافق، مقامات جمهوری خودخوانده در قره باغ پذیرفتند که سلاح هایشان را تحویل دهند و مواضع نظامی خود در این منطقه را ترک کنند.
در بیانیه وزارت جمهوری آذربایجان آمده بود که باکو توقف عملیات نظامی در قره باغ را با این شرایط پذیرفته که «تشکیلات نیروهای مسلح ارمنستان و تشکیلات مسلح غیرقانونی ارمنستان مستقر در منطقه قره باغ جمهوری آذربایجان سلاح های خویش را زمین گذاشته، مواضع رزمی و پست های نظامی را ترک کرده و کاملا خلع سلاح می شوند. واحدهای نیروهای مسلح ارمنستان خاک آذربایجان (قره باغ) را ترک می کنند و در عین حال تمام سلاح ها و تجهیزات سنگین خویش را تحویل می دهند».
بنابر اعلام این بیانیه اجرای فرایندهای فوق با هماهنگی نیروهای حافظ صلح روسیه تضمین می شود. روز گذشته برخی رسانه های ارمنی با استناد به منابع میدانی اعلام نمودند که مقامات جمهوری خودخوانده قره باغ توافق کردند که گفت وگوها با باکو در شهر «یولاخ» جمهوری آذربایجان را آغاز کنند.

منبع: