بلومبرگ: ولیعهد سعودی سفرش را به ژاپن لغو کرد

به گزارش بهمن، خبرگزاری بلومبرگ از لغو سفر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به ژاپن اطلاع داد.
به گزارش بهمن به نقل از روسیا الیوم، خبرگزاری بلومبرگ از لغو سفر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به ژاپن که قرار بود پایان هفته جاری صورت گیرد، اطلاع داد. بر طبق این گزارش، ولیعهد سعودی قرار بود در مسافرت به ژاپن با «فومیدو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن دیدار کند. بلومبرگ همینطور اظهار داشت که علت لغو سفر محمد بن سلمان به ژاپن که طی سه سال قبل اولین نوع خود بشمار می رفت، اعلام نشده است. ژاپن یکی از مهم ترین شرکای اقتصادی عربستان سعودی به حساب می آید که حجم مبادلات تجاری بین دو طرف طی سال قبل نزدیک به ۳۴ میلیارد دلار بود. عربستان همینطور بزرگترین صادرکننده نفت به ژاپن است و روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت به این کشور می فروشد.
«محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی بعد از شرکت در اجلاس گروه ۲۰ در جزیره بالی اندوزی، عازم سئول پایتخت کره جنوبی شد و با نخست وزیر این کشور ملاقات و گفتگو کرد.
بن سلمان در مسافرت خود به سئول با «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی هم دیدار نمود.
خبرگزاری رسمی عربستان هم نوشت که بن سلمان را در این سفر وزیر انرژی، وزیرکشور، وزیر گارد ملی، وزیر دفاع، وزیر خارجه، مشاور امنیت، وزیر تجارت و شماری دیگر از مقامات ارشد این کشور، همراهمی می کنند.
بر اساس این گزارش، در جریان سفر بن سلمان به کره جنوبی، ۲۵ توافقنامه و یادداشت تفاهم در زمینه های صنعتی و تجاری میان شرکتهای سعودی و کره ای امضا شده است.
بر همین اساس، بن سلمان در اظهاراتی اظهار داشت که به منظور تقویت توانایی های دفاعی به کوشش برای همکاری با کره جنوبی ادامه خواهد داد و امیدوار است که همکاری طرفین در زمینه انرژی گسترش یابد.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

منبع: