رهبر کره شمالی برای چپن پیام فرستاد

بهمن: رهبر کره شمالی با ارسال پیامی به چین بر دوستی و روابط نزدیک دو کشور تاکید نمود.

به گزارش بهمن به نقل از رویترز، «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی همزمان با هفتاد و سومین سالگرد تأسیس حزب کمونیسم چین، بر دوستی شکست ناپذیر بین کشورش و چین تاکید نمود.
کیم در پیامی به «شیء جین پینگ»، رییس جمهور چین نوشت: «احزاب و دولت های دو کشور از یکدیگر حمایت می کنند و تاریخ دوستی و همبستگی بی نظیر را در ذهن خود حک می کنند تا از دستاوردهای سوسیالیستی دفاع و تجلیل کنند.»
رهبر کره شمالی متعهد شد که برای توسعه بیشتر روابط دوجانبه و صیانت از صلح و ثبات آسیا و جهان با شیء همراه باشد.
پیشتر نیز، «شی جین پینگ» رییس جمهور چین در پیامی به «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بر اهمیت همکاری میان پکن و پیونگ یانگ در وضعیت جدید تاکید کرده بود. وی در این پیام نسبت به گسترش روابط دوستانه با کره شمالی ابراز آمادگی کرد.
لازم به ذکر است که پکن از زمان جنگ کره در دهه پنجاه قرن گذشته میلادی، با اهمیت ترین متحد اقتصادی پیونگ یانگ بوده است. همین طور چین و کره شمالی از دوره طولانی روابط نسبتاً دوستانه و نزدیک در تاریخ معاصر خود برخوردار بوده اند.
چین در بیش از ۹۰ درصد از تجارتهای دو جانبه کره شمالی نقش دارد و این درحالی است که کره شمالی به سبب بستن مرزهایش در سال ۲۰۲۰ میلادی و در وضعیت همه گیری کرونا، گرفتار تحریم های اقتصادی بین المللی شده است.
بطور کلی و مطابق با الگویی که تا حالا ادامه داشته است هر مقطع از فراز و فرود در روابط پکن-پیونگ یانگ ضرورتاً به نقطه بحرانی جدایی منتج نشده و دیر یا زود با ابتکاری مشترک بمنظور هدایت روابط به مسیر عادی خود همراه و قرین بوده است.

منبع: