اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه گذشت، بازداشت فائزه هاشمی

بهمن: بازداشت فائزه هاشمی، صدور کیفرخواست برای ۱۴ نفر در پرونده ترور شهید محسن فخری زاده، استقرار شعب ویژه رسیدگی به جرایم مقابل امنیت عمومی در دادگستری تهران و حمله به سه پایگاه بسیج در شهر اشنویه با اهمیت ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بودند.
اخبار حقوقی و قضایی ایسنا در هفته ای که گذشت را می خوانید:

استقرار شعب ویژه رسیدگی به جرایم مقابل امنیت عمومی

علی القاصی مهر رییس کل دادگستری استان تهران از استقرار شعب ویژه رسیدگی به جرایم مقابل امنیت عمومی در دادگستری تهران آگاهی داد.

دادستان تهران: اولویت ما آرامش مردم است

علی صالحی دادستان تهران اظهار داشت: کسانی که به اموال مردم و یا بیت المال مسلمین به هر نحوی و به هر میزانی خسارت وارد می کنند، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و علاوه بر آن ملزم به پرداخت خسارت و جرائم قانونی خواهند بود.
دادستان تهران همین طور اظهار داشت: قرار مجرمیت و کیفرخواست برای ۱۴ نفر در پرونده ترور دانشمند هسته ای کشورمان شهید محسن فخری زاده صادر گردیده است.

اجازه نمی دهیم زندگی روزمره مردم بازیچه دست عناصر آشوب طلب شود

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه اظهار داشت: قوه قضاییه در کنار سایر دستگاهها همچون نیروهای فراجا به هیچ وجه اجازه نخواهد داد، روند زندگی روزمره مردم و شهروندان بازیچه دست عناصر اغتشاشگر و آشوب طلب شود.
وی ادامه داد: قوه قضاییه با همراهی و همکاری بخش های ذیربط انتظامی و امنیتی به هیچ وجه اجازه نخواهد داد عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب طلب حرفه ای در سطح شهرها و مناطق مختلف کشور جولان دهند و امنیت و آرامش شهروندان را سلب کنند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به ناآرامی های بعد از مرگ مهسا امینی اظهار داشت: فقط کسانی که امدند در خیابان مجرم نیستند، مشوقان و پشتیبان های اغتشاشگران مجرمند و به پرونده آنها رسیدگی خواهد شد.

آزاد کردن زندانیان اشنویه صحت ندارد/ حمله به سه پایگاه بسیج

در هفته گذشته قوه قضاییه از حمله به سه پایگاه بسیج در شهر اشنویه آگاهی داد و اعلام نمود که در پی این اقدامات ضد امنیتی چندین نفر دستگیر شده اند.

عیادت سخنگوی قوه قضاییه از مجروحان فراجا در ناآرامی های اخیر

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه با حضور در بیمارستان ولی عصر(عج) فراجا، از نیروهای فراجا که در ناآرامی های اخیر لطمه دیده بودند، عیادت کرد.

فائزه هاشمی بازداشت شد

فائزه هاشمی، فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه سه شنبه، پنجم مهرماه دستگیر شد.

ابلاغ بخشنامه دادستان کل کشور درباره ی نحوه رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات اخیر

در امتداد دستور رییس قوه قضاییه به دادستان کل کشور در خصوص برخورد با عوامل اغتشاشات اخیر و بمنظور حفظ امنیت و آرامش شهروندان و برخورد قانونی با منابع ترویج دروغ و شایعه در جامعه، حجت الاسلام و المسلمین منتظری با صدور بخشنامه ای به دادستان های سراسر کشور نحوه رسیدگی به پرونده متهمان دستگیر شده در جریان اغتشاشات اخیر را ابلاغ نمود.