نماینده سقز: ابعاد درگذشت مهسا امینی روشن شود

بهمن: به گزارش بهمن، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اساسا با این نوع حرکت ها و این شیوه برخورد با مسئله حجاب نه فقط به هدف خود نمی رسیم بلکه از مسیر اصلی نیز دور می شویم.
بهزاد رحیمی در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر ضرورت پیگیری ابعاد فوت مهسا امینی، بیان کرد: همه ما از فوت خانم مهسا امینی که همشهری ما و خواهر تمام مردم ایران بوده است ناراحت هستیم. ما بوسیله ظرفیت های قانونی خواهان روشن شدن ابعاد این مساله هستیم. باید نوع برخوردی که با مسئله بدحجابی شده و ارشادی که انجام شده روشن شود.
وی اظهار داشت: اساسا با این نوع حرکت ها و این شیوه برخورد با مسئله نه فقط به هدف خود نمی رسیم بلکه از هدف اصلی نیز دور می شویم. ما خواهان پیگیری جدی این مساله هستیم و ابعاد آن باید روشن شود. اگر در این مساله تخلفی هم انجام شده است حتما باید افراد خاطی شناسایی و برخورد لازم نیز صورت گیرد.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: اگر در همان ساعات اولیه اطلاعات دقیق در اختیار جامعه قرار می گرفت این مساله مورد سوءاستفاده رسانه های معاند قرار نمی گرفت و حق طلبی و مطالبه ای که برای روشن شدن ابعاد این حادثه داریم به حاشیه کشیده نمی شد. مطالبه ما حق خواهی و روشن شدن ابعاد موضوع است تا جلوی تکرار چنین اتفاق هایی گرفته شود.
مهسا امینی دختر ۲۲ ساله ای بود که سه شنبه هفته گذشته (۲۲ شهریور) از طرف نیروهای گشت امنیت اخلاقی (ارشاد) بازداشت شد. وی در همان روز دستگیری در بازداشتگاه وزرای تهران سکته کرد و در حالت کما در بیمارستان کسری بستری شد
پلیس تهران روز پنجشنبه (۲۴ شهریور)، سکته قلبی مهسا امینی بعد از دستگیری توسط یکی از گشت های پلیس را تائید کرد و توضیح داد: «خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش های پلیس تهران بزرگ هدایت شده بود که ناگهان در جمع سایر افراد هدایت شده بطور ناگهانی گرفتار عارضه قلبی شد.»
مهسا امینی بعدازظهر جمعه (۲۵ شهریور) درگذشت که واکنش گسترده ای در رسانه های اجتماعی داشت.
فرماندهی انتظامی تهران بزرگ جمعه شب در اطلاعیه ای اعلام نمود: «بر اساس نتایج به دست آمده و بازنگری دوربین های مداربسته نامبرده روز سه شنبه مورخ ۲۲ شهریورماه جاری به همراه برخی از افراد به سبب پوشش نامناسب توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ و بمنظور گرفتن تعهد و توجیه به یکی از مقرهای پلیس هدایت شدند که وی در جمع سایر مراجعه کنندگان در سالن اجتماعات بطور ناگهانی بیهوش شده و بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس به نزدیک ترین بیمارستان جهت مداوا منتقل شده که متاسفانه اقدامات درمانی مثمر ثمر واقع نشد. لازم به ذکر است تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته از لحظه ورود وی به مقر انتظامی تا انتقال توسط اورژانس به رویت خانواده وی رسیده است. توضیح این که برمبنای رسیدگی دقیق به عمل آمده از زمان انتقال وی به خودرو و همین طور در مکان مزبور هیچگونه برخورد فیزیکی با ایشان انجام نشده است.»
همین طور رییس جمهور به وزیر کشور جهت بررسی حادثه تلخ پیش آمده برای “مهسا امینی” دستور پی گیری و بررسی صادر کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی نیز به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ماموریت داد تا همه ابعاد حادثه رخ داده برای «مهسا امینی» را با قید فوریت و دقت بررسی نموده و گزارش آنرا به مجلس ارائه کند.
پیکر مهسا امینی روز شنبه (۲۶ شهریور) در سقز به خاک سپرده شد. در آیین تشییع پیکر و خاکسپاری او، علاوه بر خانواده و بستگان مرحومه، جمع زیادی از مردم و برخی از مسئولان شهرستان سقز نیز حضور داشتند.