اولیانوف: برداشت های اشتباه در مورد نقش روسیه در مذاکرات وین را نشر ندهید

به گزارش بهمن نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین در توییتی از خبرنگار بی بی سی خواست تا از انتشار داستان های غلط در ارتباط با نقش روسیه در مذاکرات هسته ای پرهیز کند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی در پاسخ به خبرنگار بی بی سی که عکس اولیانوف و انریکه مورا را منتشر نموده بود و می گفت “این عکس من را یاد داستانی قدیمی می اندازد. آقای اولیانوف آیا روسیه می خواهد بار دیگر در راه کارها سنگ بیاندازد؟” نوشت: این نه تنها خوب نیست بلکه شرم آور است که خبرنگار دانایی همانند شما داستان های غلط درمورد نقش روسیه در مذاکرات وین بر سر برجام را نشر داده و آنها را تکرار کند. اشخاص حرفه ای باید از برداشت های اشتباهی که منجر به گمراه کردن دنبال کنندگان شان می شود، اجتناب کنند.
چندین ماه پیش با آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین و اعمال تحریم هایی از جانب آمریکا و اروپا ضد مسکو، برخی مقامات غربی مدعی شدند که روسیه با طرح درخواست خود برای دریافت تضمین هایی در ارتباط با ادامه مبادلات خود با ایران در راه مذاکرات وین سنگ اندازی کرده است.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در آن زمان گفته بود که اتهامات درمورد این که روسیه در لحظات آخر مذاکرات وین درخواست های جدیدی را مطرح کرده را رد کرد.
ریابکوف همینطور عنوان کرده بود که تنها خواسته روسیه “حفظ تعامل قانونی ” این کشور با جمهوری اسلامی ایران بعد از احیای برجام بوده است.