ادعاهای تکراری بنت درباره ایران در مصاحبه خداحافظی اش با نیویورک تایمز

بهمن: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بحبوحه منحل شدن پارلمان رژیم صهیونیستی و کنار رفتنش از مقام نخست وزیری، در گفت وگویی با روزنامه نیویورک تایمز، ادعاهای تکراری اش مقابل ایران را بیان نمود.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه خداحافظی با روزنامه نیویورک تایمز، ادعا نمود ایران «در حال تخطی از ملزومات اساسی» معاهده منع اشاعه تسلیحات اتمی(ان پی تی) است و تلاش نموده است بطور مستقیم و با به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین(پهپاد) به فلسیطین اشغالی حمله کند.
ادعای نقض پیمان ان پی تی در حالی از طرف رژیم صهیونیستی مطرح می ‎شود که این رژیم با در اختیار داشتن بزرگ ترین زرادخانه تسلیحات اتمی و چندین کلاهک هسته ای در خاورمیانه، همیشه از ملحق شدن به ان پی تی سر باز زده است.
بنت در این مصاحبه با تشریح «دکترین اختاپوس» خود در قبال تهران برای ضربه زدن به سر آن بجای بازوچه ها، ادعا نمود، «ایرانی ها بوسیله نیروهای نیابتی یا بطور مستقیم به ما حمله می کنند، در ایران بهای آنرا خواهند پرداخت».
وی در ادامه ادعاهای ضد ایرانی اش مطرح کرد: معلوم است این افراد(ایرانی ها) لطمه پذیرتر از چیزی هستند که نشان می دهند.
گفت وگوی بنت با نیویورک تایمز در بحبوحه انحلال کنست(پارلمان رژیم صهیونیستی) انجام شده است که نخستین گام به سمت پنجمین انتخابات سراسری این رژیم طی حدود چهار سال قبل است.
لایحه انحلال کنست بعد از شور مقدماتی، امروز پنجشنبه در قرائت نخست و روز دوشنبه آینده نیز در قرائت دوم و سوم به رای گذاشته خواهد شد.
شامگاه دوشنبه رسانه های عبری اعلام کردند، نفتالی بنت، نخست وزیر و یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی برای اختتام دادن به بن بست سیاسی اسرائیل؛ درمورد ارائه لایحه انحلال کنست و برگزاری انتخابات ظرف روزهای آتی توافق کردند.
نفتالی بنت و یائیر لاپید اعلام نمودند که لایحه انحلال پارلمان را به رای خواهند گذاشت و از آن به بعد، تا روشن شدن سرنوشت سیاسی اسرائیل و برگزاری انتخابات که پنجمین انتخابات سراسری در چهار سال قبل است، یائیر لاپید، نخست وزیر خواهد بود.
طبق این توافق که یک تحول مهم سیاسی بشمار می رود و رسانه های اسرائیلی آنرا “یک درام سیاسی بسیار مهم” توصیف کردند، با تصویب لایحه پیشنهادی، نخست وزیر فعلی اسرائیل جای خودرا با یائیر لاپید، وزیر خارجه عوض می کند؛ به این معنا که بنت، به عنوان وزیر خارجه و لاپید، نخست وزیر موقت تا زمان برگزاری انتخابات خواهند بود.

منبع: