امروز آغاز شد؛ سفر رئیس جمهور کره جنوبی به عربستان، امارات و مصر

رئیس جمهور کره جنوبی از امروز شنبه سفر خویش را به کشورهای خاورمیانه همچون امارات، عربستان و مصر آغاز می کند، این سفر تا ۲۲ ژانویه ادامه خواهد داشت.

به گزارش بهمن به نقل از راشاتودی، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در سئول، از سفر «مون جائه این» به خاورمیانه بمنظور گشایش فرصتها برای شرکتهای کره جنوبی در زمینه های صنایع هیدروژنی، دفاعی و دیگر صنایع اطلاع داد.
«مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی ۱۶ و ۱۷ ژانویه (۲۶ و ۲۷ دی) در امارات خواهد بود تا روز ۱۶ ژانویه در میزگردی جهت همکاری در زمینه هیدروژن در دبی حاضر شود.
وی همینطور در جشن روز ملی کره جنوبی در نمایشگاه «اکسپو۲۰۲۰» دبی شرکت خواهد نمود.
انتظار می رود که مون در مسافرت به امارات با معاون رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور و همینطور «محمد بن راشد ال مکتوم» حاکم دبی، دیدار کند و سپس طی دیداری با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی، راههای افزایش همکاریهای دوجانبه را در زمینه های مختلف همچون دفاعی، نظارتهای بهداشتی و واکنش به تغییرات آب و هوایی، مورد بررسی قرار دهد.
وی در ایام ۱۸ و ۱۹ ژانویه (۲۸ و ۲۹ دی) در عربستان خواهد بود تا با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گفتگو کند.
قرار است که مون در این سفر با دبیرکل شورای همکاری کشورهای خلیج فارس در ریاض دیدار کند و در این دیدار به طور رسمی، از سرگیری مذاکرات توافق تجاری آزاد میان کره جنوبی و عربستان را اعلام نماید.
رئیس جمهور کره جنوبی روزهای ۲۱ و ۲۲ ژانویه (اول و دوم بهمن) در مصر خواهد بود تا نشستی را با «عبدالفتاح السیسی» همتای مصری خود، برگزار کند. وی در مسافرت به مصر در میزگردی درباره همکاریهای آینده دو کشور شرکت خواهد نمود.
گفتنی است که ۶۸ درصد از واردات نفت خام کره جنوبی را کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تأمین می کنند.

منبع: