میخاییل اولیانوف: دیدار با انریکه مورا درباره راه های تسریع برچیدن تحریم ها بود

بهمن: نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی اعلام نمود که دیدار امروز وی با معاون جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درباره راه های تسریع برچیدن تحریم های ضدایرانی بود.

به گزارش بهمن به نقل از مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی امروز دوشنبه در پیامی توییتری از دیدار خود با معاون «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه جلسه برچیدن تحریم های ضدایرانی در شهر وین آگاهی داد.
نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در این خصوص نوشت: بحث های عمیقی را با «انریکه مورا» هماهنگ کننده اروپایی پیرامون راه ها و ابزارهای ممکن درباب تسریع روند مذاکرات هسته ای و برچیدن تحریم ها (علیه ایران) داشتم.

از سوی دیگر، در ادامه رایزنی های هیئت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین با اعضای گروه ۱+۴ در دور هشتم مذاکرات بمنظور رفع تحریم ها، عصر امروز دیداری با حضور علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران با هیئت روسیه به ریاست «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین و مذاکره کننده ارشد این کشور در هتل کوبورگ اجرا شد.
وی روز گذشته نیز در واکنش به توییتی که در آن به نقل از «علی باقری» مذاکره کننده هسته ای ارشد ایران در وین گفته شده بود که اختلافات درباره تحریم ها درحال کاهش است، نوشت: ما هم همین ارزیابی را داریم. پیشرفت درحال انجام است؛ اما دستیابی به راهکار مورد نظر مستلزم زمان و تلاش بیشتری است.

گفتنی است که هشتمین دور از گفتگوهای برچیدن تحریم ها عصر دوشنبه دو هفته گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شروع شد و کماکان ادامه دارد.

منبع: