در مراسم تشییع پیكر ۱۵۰ شهید در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) قالیباف: شهدا پیام آور کربلای ایران هستند

به گزارش بهمن رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم خاکسپاری پیکر ۱۵۰ شهید گم نام اظهار داشت: شهدا پیام آور کربلای ایران عزیز ما هستند.

به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در مراسم خاکسپاری پیکر شهدای گم نام در مقابل دانشگاه تهران که امروز پنجشنبه ۱۶ دی ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برگزار شد، اظهار نمود: امروز در روز شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) و در جوار این شهدای عزیز در محلی قرار داریم که در دو سال پیش شهید سلیمانی را در بین خود داشتیم و پیکر مطهر ایشان را تشییع کردیم.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس هر زمان رزمندگان، جانبازان و آزادگان عزیز ما در جبهه در مقابل آتش سنگین دشمن قرار داشتند آن زمان که غواصان عزیز ما اروند رود را خروشان می دیدند در آن لحظات سخت آتش همه به یک چیز دل می بستند و فقط به یک خانه پناه می بردند فقط به عشق حضرت زهرا (س) مقاومت می کردند و از میدان های مین عبور می کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امروز هم بدون شک پناه ما در هر سختی حضرت زهرا (س) می باشد. امروز این شهدای عزیز ما شمع این محفل هستند. شهدای عزیز ایران ما لاله هایی هستند در پیشانی عزت و افتخار این کشور، ما باید این شهدا را که پیام آوران کربلای ایران ما هستند قدر بدانیم.

امروز که در جمع این شهدای عزیز هستیم یک بزنگاه مهم و یک عبرت گاه بی نظیر برای ما مسئولین که بر مسند قدرت و مسئولیت می باشیم است. این شهدای عزیز ما با تمامیت کامل دنیا را پس زدند و خون وجان خودرا در کف دست خود تقدیم کردند این شهدا در میدان و جبهه حاضر شدند و برای ایران و انقلاب اسلامی جان خودرا تقدیم کردند.

قالیباف افزود: هر زمان که انقلاب و کشور و نظام به حضور این مردم نیاز داشت در هر عرصه ای به میدان آمدند. حالا ما هستیم که باید کوشش های این ملت را فراموش نکنیم و مسیری که شهدای ما، امام شهدا با منطق خدا باوری و مردم باوری طی کردند را ادامه دهیم و حق نداریم مرزبندی های خود ساخته و اختلاف انگیزی های بی خود حتی با دلیل ایجاد نماییم. همه ما باید در راه حل مشکلات مردم گام برداریم. انقلابی کسی است که با منطق شهدا وامام شهدا و با اطاعت از ولایت برای مردم کار کند. امروز انقلابی کسی است که کارآمدی دین دراداره کشور را پیاده کند. در غیر این صورت نمی تواند در راه شهدا قرار بگیرد. امروز میزان، کارآمدی دین در اداره جامعه و خدمت به مردم است.

قالیباف اظهار داشت: هیچ گاه این شهدا گم نام نیستند چونکه تفکر و راه این شهدا در تار و پود تفکر جوانان وجود دارد، چونکه این مسیر یک مسیر الهی است و برخواسته از فرهنگ دوده (ع)، قرآن و مسیری منطبق بر سنت های الهی است. ما با مردم بودن را منطق شهدا ومنطق امام می دانیم. و باید دقت کنیم که هیچگاه سنت های الهی جابجا و تبدیل نمی شوند آن سنت های الهی که این شهدا، ملت و مردم انتخاب کردند فرهنگی ماندگار بوده و مسیر موفقیت ما می باشد. اگر امروز در بعضی گره ها گرفتار مشکل هستیم دلیل این است که از مسیر منطق شهدا و امام شهدا فاصله گرفته ایم. اما اگر در این راه تلاش نماییم بدون شک نتیجه آن موفقیت و پیروزی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز جهان در شرایطی قرار دارد که پیشرفت ها در زمینه دانش و آگاهی با سرعت زیادی درحال تحقق است و ما امروز همه باید در کنار هم با جوانان انقلابی تلاش نماییم که با آگاهی و دانش و مدیریت صحیح اقدامات خوبی حاصل پذیرد. اگر امروز عظمت انقلاب اسلامی استقلال و آزادی است و امنیت و همه این نعمت های بزرگ را می بینیم به سبب آگاهی و تلاش منطبق با سنت های الهی می باشد.

وی اضافه کرد: اساسا اگر حضرت امام این مردم را نداشت و مردم در صحنه حضور نداشتند انقلاب اسلامی ودفاع مقدس به پیروزی نمی رسید. اگر در هر عرصه ای موفق بودیم دلیل آن بوده که مردم در عرصه بوده اند. و در هر عرصه ای که عدم موفقیت بوده دلیل آن بوده که فرصت را برای مردم و جوانان فراهم نکردند.

امروز باید از توان جوانان و مردم کمک بگیریم و با هماهنگی و همدلی آنرا پیش ببریم. آن هماهنگی و همدلی که منجر به حل مشکلات مردم نشود ارزشی ندارد. آن همدلی وهماهنگی ارزش دارد که نتایجش در زندگی مردم دیده شود.

قالیباف اظهار داشت: شهدای ما زمانی از ما راضی هستند که مسیر و تلاش خودمان را در راه شهدا قرار دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر ضمن گرامی داشت یاد وخاطره ۲۵۰ شهیدی که امروز در کشور تشییع خواهد شد از جایگاه باارزش خانواده شهدا، جانبازان، رزمندگان، و آزادگان قدردانی نمود.

منبع: