ماموریت ویژه رییس قوه قضائیه به دادگستری گلستان

بهمن: رییس کل دادگستری گلستان از ابلاغ دستورات جامع رییس قوه قضائیه برای پیگیری پرونده پتروشیمی آگاهی داد.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، حیدر آسیابی اظهار داشت: در این ابلاغیه به رییس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان ماموریت ویژه برای نظارت و پیگیری حل مشکل پتروشیمی استان داده شده است.
وی با اشاره به اینکه «به دستور اکید ایشان باید تمام هدف و اقدامات ما متمرکز بر رفع موانع حقوقی و همین طور راه اندازی پتروشیمی باشد.» افزود: بهمین منظور، امروز در بازدید میدانی از محل ساخت پتروشیمی، میزان پیشرفت فیزیکی آنرا بررسی کردیم.
وی هم چنین با اشاره به اینکه «بر اساس برآورد کارشناسان این طرح ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و جهت راه اندازی فاز نخست آن به دست کم ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است» اضافه کرد: در جلسه های کارشناسی در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی و با دعوت از مسئولان شرکت پتروشیمی ایران و سایر متولیان امر، وضعیت پروژه، اعتبارات و سرمایه گذاری مورد نیاز جهت راه اندازی این طرح بررسی خواهد شد.
رییس کل دادگستری گلستان اظهار داشت: همزمان با رفع موانع حقوقی تلاش ما بر خروج پروژه از رکود طی دو ماه آتی و از سر گرفتن کارهای عمرانی است؛ تا در آینده نزدیک شاهد راه اندازی فاز نخست این پروژه باشیم و بعد از آن با سرمایه گذاری لازم این پروژه به چرخه کامل تولید برسد.
راه اندازی پروژه پتروشیمی، یکی از درخواست های اصلی مردم استان در مسافرت رییس قوه قضائیه به گلستان بود.
کلنگ ساخت پتروشیمی گلستان سال ۸۴ به زمین زده شد و قرار بود ۴ ساله به بهره برداری برسد؛ ۹۷ هزار گلستانی، سهامدار این طرح هستند.

منبع: