پیام سرلشکر باقری به مناسبت روز پرستار

به گزارش بهمن رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار را تبریک گفت.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، متن پیام سرلشکر پاسدار محمد باقری بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«پرستاران ما این کار دشوار را در این دوران کرونایی انجام دادند؛ با این که جان خودشان در خطر بود، با این که احتمال می دادند که خودشان مبتلا بشوند، در عین حال این کار را انجام دادند و مجموعه پرستاری ما، پرستاران عزیزما، انصافا کار بزرگی را در این زمان به ثبت رساندند. » (مقام معظم رهبری) «مدظله العالی»
روز پنجم جمادی الاول برابر با ۱۹ آذر ماه ۱۴۰۰، مصادف با سالروز میلاد نورانی و خجسته بزرگ پرستار کربلا، پرچم دار فداکاری و بصیرت و الگوی ایثارگری و آگاهی حضرت زینب کبری (س) بر همه پیروان آیین نبوی بخصوص پرستاران والامقام و خدمتگذار نیروهای مسلح مبارک باد.
سال های پرافتخار حماسه دفاع مقدس و حضور مخلصانه گروههای درمانی و بویژه پرستاران عزیز در بیمارستان های صحرایی و پست های اورژانس و شهادت صدها نفر از گروه پرستاری در این راه، همچون نشانی پُرفروغ بر سینه افتخارات جامعه پزشکی و پرستاری کشور می درخشد.
بی تردید این پیشینه درخشان نشان از ارتباط پیوسته جامعه پرستاری با آرمان ها و ارزش های دفاع مقدس داشته و روایتی پرافتخار در حضور عاشقانه پرستاران و عرضه خدمات درمانی آنان به مجاهدان و رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی هم تجلی و استمرار یافته است.
از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور عزیزمان ایران، پرستاران نیروهای مسلح با بهره مندی از روحیه ولایتمداری و جهادی، همگام با سایر گروههای پزشکی و پیراپزشکی، در خط اول مبارزه با همه گیری این بیماری، عاشقانه و به صورت شبانه روزی در سخت ترین و طاقت فرساترین شرایط کاری برای نجات جان بیماران کرونایی از هیچ تلاشی دریغ ننموده و به صدها هزار بیمار مبتلابه بیماری کرونا عرضه خدمت نموده اند.
روز پرستار فرصت مغتنمی برای تقدیر از خدمات و مجاهدت های بی بدیل این گروه از کارکنان زحمت کش و جان برکف نیروهای مسلح و تشکر خالصانه از همراهی و همدلی خانواده های این عزیزان در عرصه حساس و پیچیده مراقبت های درمانی است.
جامعه درمانی نیروهای مسلح همگام با کادر درمانی کشور در این رهگذر مقدس مراقبت و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا با ایثار و از خود گذشتگی خود شهیدان والامقامی را به خیل عظیم شهیدان و ایثارگران تقدیم نمود که به ارواح بلند و ملکوتی شهدای عزیز مدافع سلامت گروه پرستاری نیروهای مسلح شهیدان: محمدرضا دارینی، مسلم سهیلی فرد، اصغر عیسی آبادی، رضا باباجانی، اکبر گروسی، مرتضی خوشوقت، احمد دارستانی، شیرین صفوی، عصمت سربیشه ای، قربانعلی حسین زاده، غلامعلی کفاش، صادق رئیسی، محمود شمس الدینی، صالح مهدوی، خسرو نصیری، مهدی صادقی، محمد شکری، حامد مردانی، حبیب الله محمدخانی و دیگر شهیدان عزیزدرود می فرستیم و از خداوند متعال شادی ارواح و علو درجات آنان را خواستاریم.
در پایان، رشادت ها و ازخودگذشتگی های این عزیزان را پاس داشته و با تکریم خانواده های معظم آنان خجسته سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب کبری «س» و روز پرستار را به تمامی پرستاران شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح تبریک عرض می نمایم و امیدوارم تحت توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و منویات خردمندانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) درراه خدمت به آرمان های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره موفق و پیروز باشید.
رییس ستادکل نیروهای مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری
آذرماه ۱۴۰۰