معاون اول قوه قضائیه: بستر برای بازگشت همه ایرانی ها خارج کشور فراهم است

به گزارش بهمن فارس معاون اول قوه قضاییه، از همه ایرانی ها خارج کشور برای بازگشت به وطن دعوت و تصریح کرد که بستر برای حضور آنان و مشارکتشان در توسعه و آبادانی ایران فراهم است.
حجت الاسلام دکتر محمد مصدق شامگاه چهارشنبه ۱۰ آذرماه در اولین اجلاسیه شهدای حقوقدان جنوب کشور در شیراز، اظهار داشت: جمهوری اسلامی شجره طیبه ای است که با خون شهدا آبیاری شده و همین شجره در مقابل استکبار جهانی ایستاده است.
او اضافه کرد: شهدا بزرگان این نظام هستند و اعمال و رفتار همه کارگزاران نظام اسلامی باید بگونه ای باشد که مبادا تصور شود که ما شهدا و راه آنان را فراموش کرده ایم.
معاون اول قوه قضاییه، یکی از طریق های این که فرهنگ ایثار و شهادت تا چه حد گسترش یافته است را ارزیابی میزان پایبندی کارگزاران به راه و آرمان های شهدا دانست و با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم مسئولیت و وظایف همه را مشخص کرده اند، خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم باید در دانشگاه ها تدریس و در دبیرستان ها تشریح شود.
مصدق در ادامه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در زمان وقوع بحران هایی نظیر سیل، زلزله و همه گیری کرونا تاکید نمودند که مردم به انتظار دولت ننشینند، همراهی مردم و بسیجیان در این ایام را مورد قدردانی قرار داد.
وی همینطور با تکیه بر ضرورت معنا کردن تفکر بسیجی، این مهم را از وظایف اساسی همگان عنوان نمود و اظهار داشت: وقتی از بسیجی سخن می گوییم نباید به ذهن کسی این مهم متبادر شود که لباس بسیجی به تن داشته و در پایگاه حضور دارد بلکه باید توضیح دهیم که خیلی از واکسن های کنونی توسط همین جوانان بسیجی تهیه و ساخته شده است.
این مقام مسئول از سپاه به واسطه فراهم کردن بستر برای پیوستن جوانان به بسیج در سرتاسر کشور قدردانی و از حقوقدانان و وکلا و قضات و… درخواست نمود که با شناسایی مصائب کشور در زمینه تدوین راهکارهای حل مشکلات همراهی کنند.
مصدق همینطور معیشت را اساسی ترین مشکل امروز کشور دانست و اظهار داشت: حقوقدانان توانایی تهیه و تدوین راهکارهای رفع مشکلات معیشتی را دارند.
او تصریح کرد: امروز باید همه در مجلس و دولت انقلابی و حقوقدانان برای فراهم کردن زمینه بازگشت ایرانی ها و سرمایه های عظیم ایرانی ها خارج از کشور تلاش نماییم.
معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: تمام ایرانیانی که معتقد هستند ایران مقدس وطن آنان است، اضطراب بازگشت به وطن را نداشته باشند، چون که هیچ کس به دنبال گرفتن آنان نیست.
مصدق اظهار نمود: همه ایرانی ها خارج کشور غیر از آن اندک معاندان نظام اسلامی امکان آمدن و آوردن سرمایه های خویش را به کشور دارند و حقوقدانان هم باید به این مهم کمک کنند وباید با برگزاری همایش و اجرای برنامه های مختلف به دنبال تحقق این مورد باشیم.
او از اعضای کانون وکلا هم درخواست نمود که به جای آنکه هر روز به دلیلی دغدغه ایجاد کنند به دنبال همراهی در رفع دغدغه های امروز جامعه باشند.
این مقام قضایی، در بخشی از سخنان خود با یادآوری این که امروز سه قوه در بالاترین سطح هماهنگی هستند، ابراز امیدواری کرد که وعده خداوند در یاری کسانیکه در راه او حرکت و تلاش می کنند، محقق شود.
مصدق در خاتمه با اشاره به اینکه همه کارگزاران در هر رده و مسئولیتی باید خویش را با مردم تطبیق دهند، اظهار داشت: مسئول نمی تواند در خانه لاکچری زندگی کرده و سوار خودرو های آنچنانی شده و خویش را انقلابی و مدافع نظام و همراه مردم بداند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا در این یادواره از خانواده ۲۵ حقوقدان شهید جنوب کشور قدردانی گردید.

منبع: