بررسی ادعای گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره یک زندانی توسط ستاد حقوق بشر

به گزارش بهمن حساب کاربری ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با انتشار توئیتی، نتایج بررسی های خود در مورد ادعای یک گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره «آتنا دائمی» را منتشر نمود.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، ستاد حقوق بشر در پاسخ به توئیت «مری لالور»، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباب مدافعان حقوق بشر، و ادعای وی در خصوص محرومیت آتنا دائمی از تماس با خانواده اش، نوشت: گزارشگران ویژه باید به منابع معتبر تکیه کنند. ستاد حقوق بشر در مورد خبر منتشره گزارشگر تحقیق کرده و نتایج به دست آمده، به شرح زیر است: خانم دائمی در طول هفت ماه گذشته ۳۴ بار با خانواده و وکیل خود ملاقات کرده است. وی، همین طور مشکلی برای تماس با خانواده خود، طبق مقررات مربوطه، ندارد.
مری لالور با انتشار توئیتی ادعا کرده بود: من گزارش های نگران کننده ای می شنوم در خصوص این که آتنا دائمی بیش از دو ماه است که اجازه ندارد با خانواده اش تماس بگیرد. من از مقامات ایرانی می خواهم فوراً یک تماس تلفنی ترتیب دهند.
پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر در آخر نوشته است: ادعاهای گزارشگر سازمان ملل در حالی مطرح می شود که تمام زندانیان در ایران مطابق ضوابط و مقررات، از حق تماس با خانواده و وکیل و ملاقات با آنها برخوردار می باشند.