ابراهیمی: ریشه فساد را نمی توان کاملا خشک کرد

نماینده سابق مجلس با اشاره به تصویب لایحه تعارض منافع در مجلس اظهار داشت: ریشه افراد مفسد را نمی توان کاملا خشک کرد مرا که این افراد از زمان صدر اسلام بوده اند و پس از این هم خواهند بود اما می توان جلویشان را تا حد امکان گرفت تا ممانعت از فساد که باید بالاترین دستاورد جمهوری اسلامی است باشد، محقق کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اهمیت تصویب لایحه تعارض منافع در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: اعتقادم این است که قوانین خوبی در کشور وجود دارد و بتازگی موارد بهتری هم به آن افزوده شده است اما نکته اصلی وجود قوانین یا نقص آنها نیست بلکه وجود مجریان خوب است.
وی ادامه داد: در طول همه این سال ها که از عمر مجلس می گذرد، ما قوانین خوبی داشته ایم که در موضوع خودشان کافی بوده اند اما مجری دلسوز و متدین و متعهدی بر سر کار نبوده است ولی حالا خوشبختانه دولتی داریم که تمام تلاشش این است به افکار حضرت آقا جامه عمل بپوشاند.
ابراهیمی با تاکید بر این که شخص رئیس جمهوری تصریح کرده دولت خط قرمزی در مبارزه با فساد ندارد، اظهار نمود: دولت باید هرکس در هر سمتی که باشد و فسادی از ناحیه وی رخ دهد را با برخورد عاجل پاسخ دهد و این انگیزه در آقای رئیسی و نیز آقای اژه ای وجود دارد و کاملاً به برخورد با فساد مصمم هستند.
نماینده سابق مجلس اشاره کرد: لایحه تعارض منافع دست قوای مجریه و قضائیه را باز می کند تا بتوانند بعنوان مثال با جمعی که اخیراً دیدیم با وارد کردن اتومبیل چه رقم های بالایی برداشتند و چه افراد بسیاری در آن دخیل بوده اند، آسان تر برخورد کنند.
وی تصریح کرد: امیدوار هستم با تصویب این لایحه دست دولت بازتر شود و با کنار گذاشتن خط قرمزها مشکلات ما در حوزه فساد مالی و اداری کمتر شود.
ابراهیمی همین طور اشاره کرد: آقای اژه ای هم در قوه قضاییه دست از سر این افراد متخلف برنمی دارد و مصمم است که هم با موارد گذشته و هم حال مبارزه کند و در آینده هم همین روند را ادامه دهد و افرادی هم که در دستگاه های دولتی دنبال سوء استفاده از منصب خود هستند را سرجایشان بنشاند.
نماینده سابق مجلس در آخر اشاره کرد: البته باید بدانیم که ریشه این افراد و فسادشان را نمی توان کاملا خشک کرد. این افراد از زمان صدر اسلام بوده اند و پس از این هم خواهند بود اما می توان جلویشان را تا حد امکان گرفت تا ممانعت از فساد که بالاترین دستاورد جمهوری اسلامی می تواند باشد را محقق کرد.