قدردانی سرلشکر سلامی از نیروی دریایی سپاه در تقابل با ناوگان جنگی ارتش امریکا

به گزارش بهمن فرمانده کل سپاه، عمل رزمندگان حماسه ساز دریایی سپاه که هرگونه واکنش تند را از دشمن سلب و امریکایی ها را مجبور به عقب نشینی و ترک صحنه کرد، قابل تحسین قلمداد و تصریح کرد: این رفتار که منجر به تصرف و همراه سازی کشتی نفتکش در راه آب های ساحلی ایران شد، یک جنگ تمیز، بسیار موفق و بموقع بود که تجزیه و تحلیل آن ورزیدگی، مهارت و تمرکز بالا و اقتدار بالای نیروها را برجسته می سازد.
به گزارش بهمن به نقل از سپاه نیوز، به دنبال مبادرت به موقع و مقتدرانه دریادلان جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکست عملیات ارتش تروریستی امریکا برای پشتیبانی از سرقت نفت ایران در دریای عمان بامداد امروز (چهارشنبه ) حماسه سازان این رخداد باشکوه و تاریخی، همراه با سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین این نیرو با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه دیدار و از آنان تجلیل به عمل آمد.
سرلشکر حسین سلامی در این دیدار ضمن اشاره به ماندگاری این نبرد افتخارآمیز در تاریخ اسلام اظهار داشت: شما با خلق این حماسه بزرگ زبان ما و ملت ایران برای تحقیر هیمنه خودساخته امپراطوری درحال زوال و احتضار رژیم تروریستی امریکا را گشوده تر و قوی تر کردید و توانستید زیبایی غلبه فئه قلیل بر فئه کثیر را در متن و بطن یک واقعه کم نظیر ترسیم کنید.
وی اضافه کرد: این پیروزی بزرگ هرچند به لحاظ جغرافیا و وسعت مکان بسیار محدود و کوچک بود، اما از نظرگاه شعاع تحقیر دشمن، بسیار گسترده عمل کرد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه شخصیت کشورها و ملت ها به رخدادها و ایام خاص تاریخی آن شناخته می شوند، تصریح کرد: تاریخ اسلام را یوم الله ها ساخته اند؛ میلاد و هجرت پیامبر، عید سعید قربان، نبردهای بدر، حنین، خیبر، احد و جنگ های امام حسن مجتبی (ع) با سپاه شام و بخصوص عمیق ترین رویداد تاریخ بشر عاشورای ۶۱ هجری که توصیف کننده اسلام و امت اسلامی است، نشان داده است اسلام میدان نبردی جز مصاف با مستکبران و ظالمان ندارد، هرچند همواره مسلمانان نسبت به مستکبران در عده و عُده حداقلی بوده اند، اما با سلاح جهاد و شهادت خیلی از قدرت ها را تسلیم و مقهور عظمت خود ساخته اند.
سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: تاریخ انقلاب اسلامی را هم مانند تاریخ اسلام با یوم الله ها ساخته اند و یوم الله ۱۷ ربیع که از این پس حماسه دریادلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رویارویی با آمریکایی ها بر پیشانی آن می درخشد، در امتداد ۱۵ خرداد، ۱۳ آبان، ۹ دی، سوم خرداد، ۲۲ بهمن و… از یوم الله های فراموش ناشدنی و افتخار آمیز این سرزمین به شمار خواهد رفت.
فرمانده کل سپاه با تکیه بر این که یوم الله ۱۷ ربیع، شخصیت و هویت ایران عزیز را می سازد، خاطرنشان کرد: روز دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی، روز توقیف کشتی و دستگیری تفنگداران متجاوز انگلیسی، روز انهدام پهپاد پیشرفته جاسوسی و راهبردی گلوبال هاوک آمریکا هم در زمره یوم الله ها و رخدادهای تراز بین المللی قرار دارد، که در سایه الطاف الهی رقم خورد و در تاریخ افتخارات ایران اسلامی جاودانه خواهد ماند.
سرلشکر سلامی برخی اتفاقات و رویدادهای بزرگتر که در زمان مقتضی بیان و رسانه ای خواهد شد را از دیگر یوم الله ها و رخدادهای افتخارآمیز، غرور آفرین و تاریخ ساز برای ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: در ماجرای اخیر و در صحنه شکوهمند اقدام جان بر کفان شجاع نیروی دریایی سپاه در تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران پیشبینی دخالت امریکایی ها را کرده بودیم، بنابراین با سناریو و آمادگی های لازم وارد ماجرا شدیم.
وی آرامش روحی و روانی، اعتماد به نفس و توکل فوق العاده بزرگ مردان نیروی دریایی سپاه برابر امریکایی ها را معنادار و حائز اهمیت و درخور بررسی و تحلیل توصیف کرد و اظهار داشت: حجم و شاکله فیزیکی تجهیزات و ساز و برگ های دشمن هر چند برابر تجهیزات ما بسیار بزرگ به نظر می رسید، اما این بزرگی صرفا جنبه هندسی دارد و در این نابرابری ها این عنصر ایمان و اراده است که سرنوشت ساز می باشد و جهانیان دیدند که چنین هم شد و دریادلان سپاه و فرزندان ملت ایران با آرامش و سکینه قلبی و رفتار حرفه ای و منطقی و به دور از هرگونه احساس و هیجان چگونه زیبایی عظمت و شکوه و قدرت ایمان را به قوای دشمن که درون ناوهای جنگی خود هراسان موضع گرفته بودند، دیکته کردند.
فرمانده کل سپاه کیفیت و آرایش نیروهای سپاه و امریکایی ها در این مواجهه دریایی را گزاره ای دانست که دنیا آنرا به خوبی درک و با تجزیه و تحلیل آن بیشتر از پیش به قدرت پاسداران انقلاب پی برده است.
سرلشکر سلامی اضافه کرد: من از رفتار حرفه ای شما تشکر می کنم که به دور از احساسات برابر دشمن، آرایش مناسب، مطمئن و هوشیارانه گرفتید و با تسلط و تفوق روحی به آنها فهماندید که آماده هر گونه واکنشی هستید.
وی عمل رزمندگان حماسه ساز دریایی سپاه که هرگونه واکنش تند را از دشمن سلب و امریکایی ها را مجبور به عقب نشینی و ترک صحنه کرد را قابل تحسین قلمداد و تصریح کرد: این رفتار که منجر به تصرف و همراه سازی کشتی نفتکش در راه آب های ساحلی ایران شد، یک جنگ تمیز، بسیار موفق و بموقع بود که تجزیه و تحلیل آن ورزیدگی، مهارت و تمرکز بالا و اقتدار بالای نیروها را برجسته می سازد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه اگر امریکایی ها در این ماجرا ذره ای توفیق برای خود قائل بودند فیلم آنرا منتشر می کردند، اضافه کرد: معتقدم این کار الهی بود و این پیام را یادآوری کرد که مردم ایران نمی توانند شکست پذیر باشند.
سرلشکر سلامی در انتها با تجلیل و سپاس از رشادت، شجاعت، اقتدار و افتخارآفرینی دریادلان نیروی دریایی سپاه و تبریک این دستاورد بزرگ به رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، ملت رشید و انقلابی ایران و آحاد پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح کشور تصریح کرد: ما باید خیلی قدرتمند باشیم ؛ تصمیمات و اراده ها مهم و راهگشا هستند؛ ایمان نیرو ها را باید قدر بدانیم و بایستی تمامی همت و تلاش خود برای حفظ خویشتن داری و صلابت در رویارویی با حوادث بزرگ را به اذن الله به کار گیریم.

منبع: