صباغیان: واردات خودروی هیبریدی قیمت خودروی داخلی را می شکند

به گزارش بهمن نماینده مردم بافق در مجلس با اشاره به اینکه قیمت بالای خودروی داخلی و کیفیت پایین آن به دلیل نبود رقابت است، اظهار داشت: دست کم اجازه دهید خودروی هیبریدی(برقی) وارد شود، این مهم می تواند قیمت خودرو را بشکند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی اظهار داشت: بر مبنای اصل ۳۰ قانون اساسی آموزش و پرورش باید مجانی باشد، وزارت خانه فعلی حقوق معلمان حمایتی را از اسفند ماه پرداخت نکرده است. همینطور پاداش بازنشستگان فرهنگی حدود یک سال است که پرداخت نشده است.
نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس ضمن اشاره به مشکلات رانندگان اظهار داشت: قیمت لاستیک بین ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شده است، روغن موتور همینطور گران شده است. از مسؤلان ذی ربط می خواهم به این موضوعات رسیدگی کنند.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از گرانی قیمت خودرو انتقاد نمود و اظهار داشت: این گرانی بر کالاهای دیگر تاثیر می گذارد. دست کم اجازه دهید خودروی هیبریدی(برقی) وارد شود. این مهم می تواند قیمت خودرو را بشکند. قرار بود مجلس این اقدام را انجام دهد که موافقت نشد. خودروهایی که در داخل ایجاد می شود از کیفیت خوبی برخوردار نیست و علتش، نبود رقابت است.
صباغیان ضمن درخواست از وزیر کار برای توجه به شوراهای اسلامی کار از مقام معظم رهبری خواست تا با شوراهای کارگری جلسه ای تشکیل دهند.

منبع: