مراسم افتتاح آزادراه غدیر روحانی: ملت مردانه و علی وار مشكلات را تحمل كردند

به گزارش بهمن رئیس جمهور اظهار داشت: خوشحالم همه کسانی که به کشور ایران فشار وارد کردند می گویند این فشار حداکثری شکست خورده است؛ این به مفهوم صبر و مقاومت ملت و هدایت ها و رهمنودهای رهبری است. ملت ما مردانه و علی وار مشکلات را تحمل کرده و مقاومت کردند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بامداد امروز در مراسم افتتاح آزادراه غدیر با تبریک ولادت امام علی (ع) و روز پدر اظهار نمود: افتتاح این آزادراه بسیار مهمست و من خوشحالم که در مدت نسبتا کوتاهی این طرح به سرانجام رسید. در سال ۹۴ برای اجرای این طرح تصمیم گیری شد. این آزاد راه برای مردم ایران رفاه، آسایش و سلامتی و امنیت به همراه می آورد؛ برای اینکه مقدار زیادی از تولید دی اکسیدکربن کم می شود و همین طور سبب می شود خودرو ها به سلامت از این مسیر عبور کنند و بین ۹۰ دقیقه تا دو ساعت در وقت مردم صرفه جویی می شود. همین طور این آزاد راه مسیر مهمی برای ترانزیت ما است که مسیر ترانزیت شرق-غرب و غرب- جنوب را تامین کرده و قسمتی از جاده ابرایشم است.
وی افزود: بسیار خوشحال کننده است که در سال ۹۹، ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه افتتاح شده است؛ یعنی ۲.۵ برابر نرم افتتاح آزادراه در کشور. ۲۲۱ کیلومتر آزادراه در سال جهش تولید و با وجود فشارهای حداکثری و تحریمها انجام شده است و من خوشحالم همه کسانی که به کشور ایران فشار وارد کردند می گویند این فشار حداکثری شکست خورده است؛ این به مفهوم صبر و مقاومت ملت و هدایت ها و رهمنودهای رهبری است. ملت ما مردانه و علی وار مشکلات را تحمل کرده و مقاومت کردند.
رئیس جمهور با اشاره به معضل همیشگی ترافیک در راه کرج-قزوین- قم و سمنان به سمت تهران و بالعکس اظهار نمود: در این دو سال قدمهای بسیار مهمی برای حل این مشکل برداشته شده است افتتاح آزادراه شمال، تکمیل آزادراه همت و طرح حرم تا حرم قسمتی از گشایشها را ایجاد کرد. امروز هم طرح غدیر گشایشهای جدیدی ایجاد کرد. طرح آزاده راه شریف آباد به جاجرود هم می تواند بخش دیگری از مشکل ترافیک را بکاهد.
وی افزود: این طرحهای مهم پیش از دولت تدبیر و امید، توسط خود دولت ایجاد می شد و دولت شرکتهای خصوصی را شریک می کرد و ۶۰ تا ۷۰ درصد پروژه را دولت برعهده می گرفت اما حالا دولت ۳۰ درصد را برعهده دارد و ۷۰ درصد در اختیار بخش غیر دولتی است یعنی ۷۰ درصداین پروژه را قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به وجود آورده و مدیریت هم توسط دولت و قرارگاه است چنین طرحهای باید به مردم واگذار شودو دولت اولویت بندی کرده، تسهیلات فراهم آورد و بر اجرای این پروژه ها نظارت کند این طرحها می تواند با پول مردم ساخته شود وخود مردم پول را پس بدهند. بوسیله بازار سرمایه یا بانک یا اوراق این هزینه ها می تواند تامین گردد بسیار مهمست ما این امور را به مردم واگذار نماییم.
روحانی همین طور با تشکر از مهندسین، مدیران، طراحان و کارگران و همه دست اندرکاران اجرای آزاد راه غدیر و بیان تبریک به آنها بیان کرد: روزانه حدود سه هزار نفر در این طرح مشغول فعالیت بودند و کار بسیار ارزشمندی حالا در اختیار مردم قرار می گیرد. افتتاح چنین پروژه های افتخاری برای دولت در چنین شرایط سختی است از شروع دولت تا اختتام دولت هزار کیلومتر آزاد راه به افتتاح می رسانیم که این رقم بسیار مهمی است در کل دوره رژیم گذشته ۳۴۶آزاد راه ساخته شوده بود از شروع انقلاب تا سال ۹۲ ۱۷۰۱ کیلومتر آزاد راه ساخته شد و در این ۸ سال هزار کیلومتر آزاده راه تحویل می دهیم که این افتخاری برای دولت و بخش خصوصی است.
روحانی همین طور با اعلان اینکه سه چهار پروژه بسیار مهم در زمینه ازاد راه و راه آهن داریم اظهار داشت: از وزیر راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا می خواهم پروژه های عظیم و بزرگ را به پایان برسانیم. و اگر تمام نمی گردد، بخش اعظم آن تمام شود. تلاش نماییم راه آهن چابهار- زاهدان در این دولت به افتتاح برسد یا بخش اعظم آن اجرا شود. دولت به زودی طرح آبرسانی هم در منطقه شرق اعلام می کند که شیرین سازی آب بوسیله آب دریا صورت گیرد و به غیر از یزد و کرمان، آب به استانهای اصفهان، خراسان جنوبی و رضوی وسیستان و بلوچستان برسد ما این طرح را اجرا خواهیم کرد جلسات مهم آن هم در حال برگزاری است و طرح آن نهایی شده است.
روحانی در آخر اظهار داشت: امیدوارم در وضعیت مناسبتری نسبت به سال ۹۲ کشور را تحویل دولت بعدی بدهیم و مردم به آینده ایران امیدوار باشند.

منبع: