مقام روس: هیچ جایگزینی برای بازگشت آمریكا به برجام وجود ندارد

به گزارش بهمن معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد امروز اعلام نمود: هیچ جایگزینی برای بازگشت آمریکا به برجام وجود ندارد.
به گزارش بهمن به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه اعلام نمود: هیچ جایگزینی برای بازگشت آمریکا به برجام وجود ندارد. به گزارش اسپوتنیک، «دیمیتری پولیانسکی» (Dmitry Polyanskiy) معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی در اینباره اظهار داشت: اوضاع کنونی برجام قابل مدیریت است. در شرایط فعلی اعضاء باید ساز و کار بازگشت آمریکا به توافق هسته ای را مورد بررسی قرار دهند؛ چونکه هیچ جایگزینی برای بازگشت آمریکا به برجام وجود ندارد. وی در این ارتباط اضافه کرد: ما حالا خوش بین هستیم و فکر می نماییم که اوضاع کاملاً قابل مدیریت و پایدار می باشد.
این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا از لحظه ورود به کاخ سفید در ۲۰ ژانویه (اول بهمن)، عملاً هیچ گام محسوسی در جهت بازگشت به برجام برنداشته و به انجام چند اقدام عوام فریبانه کفایت کرده است؛ حال آنکه او موظف به جبران اشتباه دولت قبلی واشنگتن در مورد برجام است.

منبع: