در كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛ امیر حاتمی: ارتقای توان موشكی از مهم ترین اولویت های وزارت دفاع است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: ارتقای توان موشكی كشور، تهیه و ساخت پیشرفته ترین دستاوردهای حوزه رزم دریایی، ساخت و تولید پیشرفته ترین تجهیزات رزم زمینی و تولید و ساخت هواپیماهای رزمی و آموزشی در حوزه هوایی همچون اولویت های وزارت دفاع در سال های اخیر بوده است.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تشریح و تبیین جایگاه قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان، اظهار نمود: امروز مفتخریم که با وجود تحریم های ظالمانه نظام استکبار، در حوزه تقویت بنیه دفاعی کشور به پیشرفت های تحسین برانگیزی دست یافته ایم.
وی با اشاره به تقدیر مقام معظم رهبری از تحریم شکنی در حوزه دفاع و نظامی خصوصاً در تولید و ساخت جت پیشرفته آموزشی کوثر اشاره کرد: همان گونه که بارها اعلام شده، وزارت دفاع توانسته است با راهبرد «ما می توانیم» و توجه به ظرفیت های بومی و داخلی و هدایت ها و رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا نیازهای واقعی نیروهای مسلح را در تمامی حوزه های رزم زمینی، هوایی، دریایی، الکترونیک، پدافندی و موشکی و… برآورده سازد و امروز نیروهای مسلح آماده تر از هر زمان دیگری با داشتن نیروی انسانی مجاهد جان بر کف شجاع و آموزش دیده از حدود و ثغور ایران اسلامی و ارزش های انقلاب محافظت می کنند.
امیر حاتمی در تشریح همکاریهای فناورانه با سایر بخش های کشوری نیز اظهار داشت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سرریز فناوری های دفاعی خود در کمک به خودروسازان داخلی، بخش حمل و نقل هوایی، دریای، ریلی و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و سایر بخش های کشور از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.
وی اشاره کرد: وزارت دفاع علاوه بر مسئولیت خطیر و حساس خود در پشتیبانی و حمایت همه جانبه از نیروهای مسلح همیشه پشتیبان و حامی همه بخش های ملی بوده و خواهد بود و پس متناسب با نیازها و درخواست های دولت و بخش عمومی و خصوصی خدمات هایی را عرضه کرده است.
وزیر دفاع یکی دیگر از خاصیت های صنعت دفاعی را بهره مندی حداکثری از ظرفیت های فناورانه عنوان نمود و اظهار داشت: بهره گیری از علم و دانش کشور، کمک به اشتغال زایی، بهره مندی حداکثری از نخبگان و دانشمندان در جهت توسعه و پیشرفت های حوزه های دفاعی، تشکیل شبکه یکپارچه علمی و فناورانه همچون دلیلهای اقبال و دعوت از شرکت های دانش بنیان در طرح ها و برنامه های وزارت دفاع است.
امیر حاتمی با بیان این که «اقتدار و عزت امروز ایران اسلامی مرهون ایثارگری شهدای سرافراز انقلاب اسلامی و مجاهدت های رزمندگان شجاع و مخلص و پیرو ولایت است»، اشاره کرد: ارتقای توان موشکی کشور، تهیه و ساخت پیشرفته ترین دستاوردهای حوزه رزم دریایی، ساخت و تولید پیشرفته ترین تجهیزات رزم زمینی و تولید و ساخت هواپیماهای رزمی و آموزشی در حوزه هوایی همچون اولویت های وزارت دفاع در سال های اخیر بوده است.
در آخر این جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن کشور سوالات خودرا از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح و امیر حاتمی نیز پاسخ های لازم را ارائه کرد.
در این جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس آمادگی خودرا در جهت حمایت و توسعه صنعت دفاعی در ابعاد گوناگون اعلام نمودند.