در جریان سفر مدیرعامل بنیاد بركت انجام شد بهره برداری از ۱۹ پروژه آب رسانی ستاد اجرایی فرمان امام در كهگیلویه و بویراحمد

بهمن: به همت بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام، ۱۹ پروژه آب رسانی در استان كهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت درجریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این خبر اضافه کرد: با شروع به کار این ۱۹ پروژه بیش از ۶۰ روستا در این استان تحت پوشش قرار می گیرند.
مدنی اضافه کرد: ۱۵۶ طرح عمرانی شامل ۴۴ مدرسه، ۵۰ مرکز فرهنگی مذهبی، ۲۶ طرح آب رسانی، ۱۸ پل راه، ۱۱ مرکز بهداشتی درمانی و ۷ پروژه دیگر را در دست اقدام داریم که از این تعداد، ۱۰۳ پروژه افتتاح و تکمیل شده است.
وی سرمایه گذاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در پروژه های عمرانی و زیربنایی استان کهگیلویه و بویراحمد را ۶۵۰ میلیارد ریال اعلام نمود و اضافه کرد: علاوه بر طرح های یاد شده، در حال راه اندازی ۶۵۰ واحد مسکن برای محرومین در استان نیز هستیم.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره طرح های آب رسانی این بنیاد در سراسر کشور نیز اظهار داشت: راه اندازی ۱۹۶ طرح با ۶۷۱ زیرپروژه و ۱۰۱۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده را در دستور کار داریم که از این تعداد، ۱۰۳ طرح با ۵۰۴ زیرپروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
مدنی با اشاره به کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز اشاره کرد: اجرای ۱۰۳۶ طرح اشتغال زایی اجتماع محور با حجم سرمایه گذاری ۹۴۰ میلیارد ریال موجب ایجاد بیش از ۴ هزار فرصت کسب و کار در مناطق محروم و کم برخوردار استان شده است. بنیاد همین طور با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و اشتغال زایی بوسیله پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی، با ۶ واحد صنعتی و تولیدی در استان مشارکت داشته و ۶۰۰ میلیارد ریال در آنها سرمایه گزاری نموده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به خدمات گسترده این بنیاد در حوزه های مختلف بیان کرد: تا اختتام امسال تعداد مدارس افتتاح شده برکت به یک هزار و ۵۵۰ مدرسه می رسد و ۳۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل خواهند شد.
وی اضافه کرد: در استان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ساخت ۴۴ مدرسه را هدف گذاری کرده ایم که تا به امروز ۲۷ مدرسه افتتاح شده است.
وی اضافه کرد: بنیاد برکت همین طور در مجموع ۲۴۰ مرکز درمانی و جامع سلامت را در سراسر کشور به بهره برداری رسانده یا در دست ساخت دارد که ۱۱ مرکز در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
مدنی در آخر اشاره کرد: به دنبال ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده های دارای حداقل دو معلول هستیم که ۶۶ مسکن از این تعداد در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود.
دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دیگر برنامه های سفر یکروزه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به این استان بود.

منبع: