عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین: موضع امارات در قبال تل آویو برای منطقه خطرناكست

بهمن: یك عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین موضع امارات در قبال رژیم صهیونیستی را برای منطقه خطرناك دانست.

به گزارش بهمن به نقل از المیادین، «احمد المدلل» عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین انتقاداتی را نسبت به موضع امارات در قبال رژیم صهیونیستی بیان نمود.
بر اساس این گزارش، وی با انتقاد از مقاله اخیر «یوسف العتیبه»، سفیر امارات در آمریکا در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت، اظهار داشت: ما اظهارات العتیبه در این مقاله را التماس به صهیونیستها تلقی می نماییم و نه پشتیبانی از فلسطینیان.
این عضو جهاد اسلامی اشاره کرد: اظهارات العتیبه برای منطقه خطرناکست چونکه در آن سخن از همکاری با تل آویو در عرصه های امنیتی و… به میان آمده است.
المدلل تصریح کرد: متأسفانه درحال حاضر شاهد آن هستیم که برخی رژیم های عربی در منطقه به دنبال تقویت حضور صهیونیستها در منطقه هستند.
گفتنی است، «یوسف العتیبه»، سفیر امارات در واشنگتن در مقاله ای در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نوشته است: «امارات پیش تر برنامه های را در پیش گرفته بود که طبق آن امتیازاتی را به اسرائیل اعطاء می کرد. بدون شک طرح الحاق کرانه باختری در این راه بی نظمی ایجاد خواهدنمود و آرزوی اسرائیل برای برقراری روابط امنیتی، اقتصادی و فرهنگی با امارات و دیگر کشورهای عربی را نابود خواهد کرد».
فلسطینیان اعتقاد دارند که این اظهارات نشانگر تمایل وافر امارات به برقراری روابط گسترده با تل آویو است و موضعی حمایتگرایانه از فلسطین در قبال طرح الحاق کرانه باختری محسوب نمی گردد.

منبع: