القدس العربی بررسی كرد؛ شعله ور شدن بهار آمریكایی

به گزارش بهمن روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی با انتشار گزارشی به اوضاع داخلی كنونی آمریكا در سایه تهدیدات نظامی رئیس جمهور این كشور ضد معترضان پرداخت.

به گزارش بهمن به نقل از مهر، روزنامه القدس العربی با انتشار گزارشی نوشت: نیروهای پلیس آمریکا از سگ های خود برای تحت پیگرد قرار دادن معترضان بهره برده و با استفاده از خودرو های خود تلاش می کنند آنها را زیر بگیرند. ترامپ، معترضان را خائن و تروریست توصیف می کند. این تصاویر متعلق به یک کشور عربی نیست بلکه امروز آمریکا شاهد آن است.
در ادامه این گزارش آمده است: امروزه جورج فلوید که شعله این اعتراضات را برافروخت، در جهان عرب به اسم «بوعزیزی آمریکا» که شعله اعتراضات در جهان عرب را برافروخت شناخته میشود. نیروهای پلیس آمریکا ضد معترضان دست به اعمال خشونت زده و برخی هم با سو استفاده از این فضا مبادرت به غارت مغازه ها کرده اند.
در این گزارش نوشته شده است: ترامپ دستور سرکوب معترضان داده و با پیش گرفتن روش رژیم های مستبد در جهان عرب، معترضان را تروریست خوانده و با سگ های پلیس آنها را تهدید می کند.
در همین خصوص خدیجه بن قنه، یکی از فعالان رسانه ای عرب نوشت: بوعزیزی آمریکا شعله بهار آمریکایی را برافروخت.

احمد منصور فعال رسانه ای مصری در شبکه الجزیره با انتشار یک فایل ویدئویی از حمله خودروی پلیس به معترضان آمریکایی نوشت: این تصاویر پیش از این در انقلاب ۲۵ ژانویه در مصر رخ داده است. ترامپ اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است که حاکمان ایالتها را تهدید به استفاده از نیروی نظامی ضد معترضان می کند. به نظر می آید آمریکا بر سر یک ۲ راهی قرار گرفته است. آیا امکان دارد ترامپ تهدید خویش را عملی کند؟
بسیاری از فعالا عرب هم اقدامات ترامپ را با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر مقایسه کردند.