سایت اینسایدر بررسی كرد؛ دختر عموی بن سلمان همچنان بدون هیچ اتهامی در زندان به سر می برد

بهمن: یك سایت غربی با انتشار گزارشی به تداوم بازداشت دختر عموی ولیعهد عربستان در زندان الحائر بدون هیچ اتهامی اشاره نمود.

به گزارش بهمن به نقل از القدس العربی، سایت «اینسایدر» در گزارشی نوشت: بسمه بنت سعود دختر عموی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان امید داشت که در ماه رمضان از بند زندان بن سلمان آزاد شود ولی این اتفاق نیفتاد.
در ادامه این گزارش آمده است: بسمه به همراه سهود الشریف دختر ۲۸ ساله خود در آپارتمانش در سال ۲۰۱۹ ربوده شده و به زندان الحائر منتقل شد. در ابتدا گفته شد که وی به استفاده از پاسپورت جعلی متهم است ولی پس از آن که این بهتان از او برداشته شد همچنان در زندان به سر می برد.
پیش از این نیز سازمان ملل با ارسال درخواستی از وزیر خارجه عربستان سعودی خواسته بود بسمه را آزاد کند اما این اتفاق نیفتاد.
نکته قابل توجه آنکه به مناسبت ماه مبارک رمضان تعداد زیادی از مجرمین در عربستان سعودی آزاد شده اند اما هیچ توجهی به شرایط بسمه بنت سعود در زندان الحائر نشده است.
پیش از این، دو منبع نزدیک به خانواده بسمه بنت سعود اعلام نمودند که از مدت ها قبل تابحال هیچ تماسی با وی نداشته اند و نسبت به گسترش ویروس کرونا در این زندان و احتمال ابتلای این شاهزاده سعودی به این ویروس نگران هستند.
آنها تاکید نمودند که پس از گذشت یک سال از زندانی کردن این شاهزاده زن سعودی هیچ اتهامی به وی تفهیم نشده است.
منابع مذکور تاکید نمودند که شرایط جسمی بسمه بنت سعود وخیم است. این شاهزاده زن سعودی ۵۶ ساله پیش از سفر به سوئیس برای درمان توسط نیروهای سعودی بازداشت شد.
این شاهزاده سعودی قبل از این اعلام نموده بود که شرایط جسمی اش در زندان بسیار نامناسب بوده و تحت هیچ نظارت پزشکی قرار نمی گیرد.
وی در آخرین تماس تلفنی با خانواده اش از گسترش ویروس کرونا در این زندان آگاهی داده بود.
لازم به ذکر است که این شاهزاده زن سعودی قبل از این انتقادات علنی مقابل اقدامات مقامات سعودی در این کشور مطرح کرده بود و به احتمال زیاد به سبب همین انتقادها بازداشت شده است.

منبع: