با تكذیب دستكاری مصوبه مجلس؛ تاج گردون: با مروجان تزلزل در قوانین برخورد شود

بهمن: به دنبال ادعای برخی رسانه ها درباره دستكاری و تحریف مصوبه مجلس، رئیس كمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ در نامه ای، ضمن تكذیب این ادعا، آنرا افترا به قوه مقننه دانست و خواهان برخورد با بهتان زنندگان به سبب رواج اكاذیب و ایجاد تزلزل در قوانین شد.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، متن نامه غلامرضا تاجگردون به این شرح است:
«بسمه تعالی
هیئت رییسه محترم مجلس شورای اسلامی، اصحاب محترم رسانه و ملت شریف ایران
با سلام و احترام
گزارشی توسط خبرگزاری فارس درباب تغییرات در مصوبات مجلس و اهمال هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون تلفیق منتشر گردید که لزوم دیدم نکات زیر به استحضار برسد.
_ قبلا این مساله توسط یکی از نمایندگان محترم ابتدا به شکل رسانه ای و سپس به صورت مکتوب به هیأت رئیسه محترم مطرح گردید. در همان موقع طی نامه رسمی و مکتوب به این مساله پاسخ داده شد و سپس ادعای مذکور مطرح نگردید، اما تکرار و ادامه بحث توسط خبرگزاری و بعضی از عزیزانی که باخبر نبوده و اظهارنظر فرمودند بی تقوایی بوده و لازم است پیگیری شود.
باردیگر اتفاقات صورت گرفته شده اعلام می گردد:
۱- گزارش اولیه کمیسیون تلفیق به صحن علنی مجلس ارائه گردید و صحن علنی با کلیات گزارش تلفیق مخالفت کرده و گزارش به کمیسیون تلفیق عودت داده شد.
۲- گزارش کمیسیون مجدد در کمیسیون تلفیق عنوان شد و ده ها تغییر حسب درخواست نمایندگان و مباحث طرح شده در صحن علنی صورت گرفت همچون این تغییرات حذف کلمه غیرمستمر در تبصره ۲۱ است و هیچ ارتباطی هم به موضوع نجومی بگیری و این نوع مطالب ندارد و موضوع سقف دریافت ها همچنان در قوانین جاری حاکم است و تغییرات ناظر بر گزارشات برخط دستگاه ها در پرداخت است؛ همچنان که گزارش برخط مستمری کمیته امداد به سبب مشکلات اجرایی لغو گردید.
۳- گزارش کمیسیون تلفیق حسب اصلاحات انجام شده و تدبیر صورت گرفته و با اذن مقام معظم رهبری مستقیم به شورای نگهبان رفته و پس از ایرادات گوناگون و رفع ایرادات ابلاغ شد.
۴- اگر دوستان همکار نماینده که اسامی شان در گزارش خبرگزاری فارس آمده است به تفاوت و تغییرات گزارش نهایی کمیسیون تلفیق با گزارش ارائه شده این کمیسیون به صحن علنی معترض هستند قاعدتا باید به تغییرات تلفیق که در حوزه انتخابیه شان نیز صورت گرفته، معترض باشند. جهت استحضار بعضی از تغییرات مربوط به حوزه انتخابیه این عزیزان را که در گزارش اولیه تلفیق نبود به شرح زیر اعلام می نماید.
– حوزه انتخابیه شاهین شهر – الحاق دو سالن جدید ورزشی کارگران به فهرست ورزشگاه های کشوری
– حوزه انتخابیه محلات – ایجاد ردیف و افزایش اعتبار دانشگاه محلات
– حوزه انتخابیه جهرم – افزایش اعتبار بالای دانشگاه علوم پزشکی جهرم
– حوزه انتخابیه مشهد – افزایش اعتبار بالای حوزه علمیه خراسان
(تمامی این افزایشات بعد ازگزارش تلفیق به صحن علنی صورت گرفت.)
۴ – نهایت اینکه بهتان تغییر و دستکاری قوانین مجلس نوعی افتراء به قوه مقننه است و پیشنهاد می گردد در صورتیکه بهتان زنندگان نتوانند منبعی موثق برای تطبیق نظر خود با مصوبات صحن و کمیسیون ارائه نمایند مورد بازخواست قرار گیرند و شایسته نیست بدون بررسی و مراجعه به مصوبات فقط برای ارائه یک مصاحبه مصوبات مجلس که می بایستی از قوام بالایی برخوردار باشد متزلزل گردد و تحریف صورت گیرد.
غلامرضا تاجگردون
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹
۹۹/۳/۳»

منبع: