آیت الله اعرافی اعلام كرد برگزاری آنلاین همایش بین المللی قدس شریف

به گزارش بهمن رئیس كنگره بین المللی قدس شریف اظهار داشت: همایش بین المللی قدس شریف با مشاركت نهادهای بین المللی و ملی در ایام ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت به صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار می گردد.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، آیت الله اعرافی روز شنبه در نشستی خبری اظهار نمود: با عنایت به شرایطی که سال جاری بر ایران و سایر کشورها حاکم است از تشکیل اجتماعات روز قدس معذوریم، اما به اشکال دیگر این کاستی جبران خواهد شد.
وی افزود: روز قدس در شهرهایی که سفید و زرد است و امکان اقامه نماز جمعه وجود دارد در محل اقامه نماز برگزار می گردد و بیانیه و سخنرانی روز قدس هم در همان چارچوب قرائت می شود.
اعرافی گغت: از ۱۸ سخنران هم دعوت شده است تا در این همایش سخنرانی داشته باشند. مدعوین از کشورهای بحرین، آمریکا، انگلستان، پاکستان، هند و تعدادی دیگر از کشورها هستند که در این همایش سخنرانی دارند.
وی خاطرنشان کرد: قدس و مسجد الاقصی نماد امت اسلام و تمدن اسلامی است و اهتمام جهان اسلام به این روز و دفاع از آرمان فلسطین، اهتمامی اسلامی و گره خورده با مصالح ملی تمام کشورهای اسلامی است. ما ۷۲ سال یک پرونده ننگین را شاهدیم که انواع مظالم را در قلمرو فلسطین از جانب رژیم اشغالگر مرتکب شد و از طرفی ۷۲ سال مقاومت اسلامی. آرمان فلسطین بعنوان آرمان مشترک امت اسلام مطرح گردیده است و پس از انقلاب اسلامی با شکل گیری حزب الله و مقاومت فلسطین، رژیم اسرائیل به محاصره این نیروها درآمد و در جنگ ها شکست را تحمل کرد.
اعرافی تصریح کرد: ایران بر مبنای نظر مقام معظم رهبری دکترین اش بر پایه انتخابات آزاد در فلسطین با حضور تمام فلسطینیان عالم است. اگر جهان منطق درست را بفهمد، منطق درست همین است. اما وقتی این منطق مورد قبول قرار نگیرد جمهوری اسلامی ایران، مقاومت اسلامی و امت اسلام به مبارزه مشروع در مقابل تروریسم بین المللی پایبند است.
وی اظهار داشت: این همایش در دفاع از آرمان فلسطین با عنایت به تلاش ها برای اجرای معامله قرن مهم می باشد. آنها به خیال خود می خواهند مسئله فلسطین را حل کنند و سازشی میان فلسطینیان و اشغالگران ایجاد کنند و مسجد الاقصی را پایتخت اعلام کنند. متاسفانه شاهدیم در بین کشورهای اسلامی برخی مزدوری خویش را به حد اعلی رساندند و به این معامله روی خوش نشان دادند. ما معتقدیم پیشاپیش این معامله سرنوشتی جز شکست ندارد و این همایش برای اعلام مخالف خود با معامله قرن است. انتظار داریم دولت های اسلامی حتی اگر آماده حضور مستقیم در کارزار مقابله با اسرائیل نیستند، مبارزه منفی با آنرا آغاز کنند؛ یعنی قطع روابط اقتصادی، سیاسی و پشتیبانی از آرمان فلسطین در مجامع بین الملل.
اعرافی خاطرنشان کرد: این همایش در دو روز و ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار می گردد و در فضای مجازی (live. alarbaeen. Ir) قابل دسترس است.