سخنگوی سازمان تعزیرات: اسمی از انحصارگران بازار لیموترش به ما ارسال نشده است

به گزارش بهمن سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: اتحادیه بارفروشان تابحال هیچ نامه ای برای معرفی كسانی كه انحصار بازار لیموترش را در دست دارند به ما نداده است.

به گزارش بهمن به نقل از سازمان تعزیرات حكومتی، در برنامه بامداد به خیر ایران شبكه یك سیما امروز آقایان مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران و سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی كشور حضور داشتند كه مبحث برنامه بررسی علت گرانی مركبات همچون لیمو ترش بود.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: اتحادیه بارفروشان برخلاف ادعایش تابحال هیچ نامه ای در خصوص معرفی ۵ نفر از كسانی كه انحصار بازار لیموترش را در دست دارند به ما نداده است.

رییس اتحادیه بارفروشان در این برنامه اظهار داشت: ما بارها اعلام نموده ایم كه انحصار بازار لیموترش در دست ۵ نفر است كه حتی این افراد علاوه بر انبارهایشان در زیرزمین منازل شان هم لیموترش نگهداری می كنند.

دارایی نژاد اضافه كرد: ما در همین خصوص به سازمان تعزیرات حكومتی و سپاه تهران نامه نگاری و نام این افراد را معرفی كرده ایم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی در پاسخ به این ادعای رئیس اتحادیه بارفروشان كه بارها اعلام نموده ایم انحصار بازار لیموترش در دست ۵ نفر است، اظهار داشت: ما بارها از اتحادیه بارفروشان خواسته ایم نام این ۵ نفر را به ما اعلام كنند كه تا این لحظه هیچ اسم و نشانی داده نشده است در حالیكه اتحادیه ها طبق قانون نظام صنفی باید متخلفان را به سازمان تعزیرات معرفی كنند.

رایگانی اضافه كرد: با این وجود تعزیرات در این مورد ورود كرده است و روز گذشته با ورود همكارانم در اداره كل تعزیرات حكومتی استان فارس هزار و ۲۰۰ تن مركبات در شهر جهرم كشف و بنا شد از امروز در اختیار میادین میوه و تره بار كلانشهرهای كشور همچون تهران قرار گیرد كه از همین امروز هم توزیع می شود.

وی اظهار داشت: نامه ای كه آقای دارایی نژاد ادعا می كند نامه ای است در تاریخ ۲۱ فروردین سال جاری كه در این نامه فقط قیمت مركبات از آبان تا بهمن سال قبل آمده و انتقادی به افزایش قیمت ها داشته اند، اما در این نامه هیچ نام و نشانی از این ۵ نفر كه ادعا می كنند نشده است.

رایگانی اضافه كرد: ما بعنوان سازمان رسیدگی كننده هستیم و نظارت بر میادین میوه و تره بار به عهده اتحادیه هاست و ما با اینكه در سطح خرده فروش به تخلفات رسیدگی می نماییم، اما خرده فروشی كه لیمو ترش را به قیمت حدود ۲۵ هزار تومان خریداری می كند اگر حدود ۳۰ هزار تومان به فروش برساند تخلفی مرتكب نشده است و ما باید جلوی تخلفات را از منشاء آن بگیریم و بطور قطع باید اتحادیه ورود كند.