تاكید استاندار سیستان وبلوچستان بر تشدید كنترل مبادی ورود و خروجی شهرهای استان

به گزارش بهمن سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برای حفظ فاصله اجتماعی و پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری كرونا باید كنترل تردد غیر ضرور همانند روز سیزدهم فروردین در كلیه مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان انجام گردد.
احمدعلی موهبتی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری كرونا كه در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید اضافه كرد: هرگونه اجتماع شامل بازارهای غیر ضرور، جشن ها، عزاداری و اجتماعات مذهبی كه سبب سرایت بیماری شود، اكیداً ممنوع می باشد و فرمانداران و بخشداران باید بدانند كه مكانهای مذهبی و مراسم مذهبی بر مبنای ابلاغیه ستاد ملی كرونا تا اول اردیبهشت ماه تعطیل می باشد و نماز جماعت و جمعه برگزار نخواهد شد.
وی تصریح كرد: تمامی ابلاغیه هایی كه در كشور صادر می شود باید تمكین شود و نباید تفسیر به رای شود.
استاندار سیستان وبلوچستان همینطور از فرمانداران و بخشداران استان خواست نظارت دقیق و جدی را برای اجرای دقیق دستورالعمل ها و مصوبات ستادملی و ستاد استانی مدیریت بیماری كرونا به عمل آورند و از برگزاری هرگونه تجمع در سطح شهرستان به صورت جد ممانعت كنند.
موهبتی اضافه كرد: نسبت رشد بیماری كرونا در استان افزایش یافته چون كه طی روز گذشته ۲۰بیمار كرونایی به آمار بیماران استان اضافه شده و روز پیش از آن ۱۲ مورد و امروز تعداد مبتلایان ۲۹ مورد افزایش یافته كه این مورد نشان از سیر صعودی و نگران كننده شرایط دارد.
وی با تاكید بر اینكه با همه امور تجمعی با شدت و حدت باید برخورد شود اضافه كرد: از مردم فهیم استان انتظار داریم كه شرایط را جدی بگیرند و تا اطلاع ثانوی از برگزاری هر گونه مراسم اجتناب كنند.