تماس تلفنی وزیر دفاع تركیه با سرلشكر باقری درباره مقابله با كرونا

به گزارش بهمن ژنرال حلوصی اكار وزیر دفاع تركیه در تماس تلفنی با سرلشكر محمد باقری رئیس ستادكل نیروهای مسلح، موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع بیماری كرونا را تبریك گفت.

به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، ژنرال حلوصی آكار وزیر دفاع تركیه عصر امروز دوشنبه ۹۹/۱/۱۸ در تماس تلفنی با سردار سرلشكر باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع كرونا و درمان بیماران را تبریك گفت.

وزیر دفاع تركیه در این تماس تلفنی ضمن گزارشی از آمار و روند گسترش ویروس كرونا در تركیه و اقدامات نیروهای مسلح آن كشور از موفقیت های دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و مقابله با ویروس كرونا قدردانی و خواهان تبادل تجربه های موفق به دست آمده در عرصه های علمی، تخصصی و اجرایی بین نیروهای مسلح دو كشور در این حوزه شد.

سردار سرلشكر پاسدار محمد باقری رئیس ستادكل نیروهای مسلح جمهوری ایران هم در این تماس تلفنی گزارشی از آمار مبتلایان و بهبود یافتگان و آخرین وضعیت شیوع كرونا در كشور و روند رویارویی و مبارزه با آن عرضه كرد.

باقری تصریح كرد: با وجود آن كه شیوع كرونا در جمهوری اسلامی ایران پس از چین شروع شد به رغم وجود تحریم های اقتصادی و دارویی ضد بشری آمریكا ضد جمهوری اسلامی ایران، به علت وجود ظرفیت ها و قابلیت های قابل توجه سیستم بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی ایران و تلاشهای خستگی ناپذیر و شبانه روزی كادر بهداشت و درمان و همینطور مشاركت گسترده و نقش آفرینی های موثر نیروهای مسلح و دولت و حضور داوطلبانه بیشتر از یك میلیون نفر از بسیج مردمی، موفقیت های بزرگی تابحال در عرصه مقابله با شیوع كرونا حاصل شده است.

وی اضافه كرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اقدامات بهداشتی و درمانی و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و تولید تجهیزات بهداشتی و درمانی، تابحال ۸ هزار بیمار كرونایی را بستری و درمان نموده و علاوه بر سه هزار تخت بیمارستانی حدود ۱۱ هزار تخت نقاهتگاهی را آماده پذیرش بیماران كرده است و واحدهای ” ان. بی. اس” نیروهای مسلح هم با استقرار در ۳ هزار نقطه از كشور در پاكسازی و ضد عفونی كردن مراكز، معابر عمومی و تاسیسات و ساختمان ها مشغول هستند.

سردار سرلشكر باقری در انتها آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجربیات موفق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با ویروس كرونا به نیروهای مسلح تركیه و دیگر كشورها اعلام نمود.