دعوت رئیس قوه قضائیه از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش بهمن رئیس قوه قضائیه با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: امروز اراده ملت ایران و ملت‎های منطقه خروج آمریكا از منطقه است كه فردا به نمایش درخواهد آمد و انشاءالله به بركت خون مطهر سردار سلیمانی تحقق خواهد یافت.

به گزارش بهمن به نقل از قوه قضاییه، آیت‎الله رئیسی در جلسه بامداد امروز شورای‎عالی قضایی با اشاره به ابراز تنفر جهانی از اقدام تروریستی آمریكا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی اظهار داشت: امروز آهنگ همه مردم با هر گویش و گرایش و نگاهی و در هر اقلیمی ابراز تنفر از آمریكاست.

رئیس دستگاه قضا تاكید كرد: مردم ما در روز ۲۲ بهمن خشم و نفرت خود از آمریكا را به نمایش خواهند گذاشت و با صدای بلند اعلام می‎كنند اگر سردار عزیز ما را گرفتید، روح و جان و حضور با بركت او در بین ماست و پرچم او همچنان برافراشته خواهد بود.

رئیسی، ارزش‎های مورد تاكید سردار سلیمانی را استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، دفاع از ارزش‎های انقلاب و حقوق مردم و نفرت و ضدیت با استكبار و جلوه‎های آن در منطقه عنوان و اشاره كرد: ملت ایران فردا همراه با خانواده‎هایشان، با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر این ارزش‎ها پافشاری خواهدنمود.

رئیس قوه قضائیه با بیان این‎كه امروز اراده ملت ایران و ملت‎های منطقه و دولت‎های مستقل خروج آمریكا از منطقه است كه فردا به نمایش درخواهد آمد، تصریح كرد: اخراج آمریكا از منطقه امری مقطعی نیست كه با گذشت زمان متوقف شود و ان شاءالله به بركت خون مطهر سردار سلیمانی تا تحقق كامل آن پیگیری خواهد شد.

رئیسی، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را لبیك به فرمان و خواست رهبری عنوان نمود و اظهار داشت: فردا روز نمایش اراده ملت ایران و همه ملت‎هایی است كه نسبت به حركت عظیم ۲۲ بهمن احساس مسئولیت، وفاداری و پیوستگی و دلدادگی می‎كنند.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش، اجرای عدالت را از اهداف مهم حضرت امام (ره) و از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی عنوان نمود و اظهار داشت: اجرای عدالت، قانون عادلانه و حاكمیت روح عدالت‎طلبی در مردان و زنان جامعه، خواست همه ملت است.

رئیسی، دستگاه قضا را از جلوه‎های مهم عدالت معرفی نمود و ازمسئولان قضائی خواست با احكام عادلانه و تصمیم‎گیری‎های بجا و به‎موقع و اقدامات امیدبخش در مردم، مسئولیت و ماموریت خود در تحقق این هدف مهم انقلاب اسلامی را ایفا كنند.

رئیس قوه قضائیه با بیان این‎كه عدالت امری شنیدنی نیست، بلكه چشیدنی است، اضافه كرد: مردم باید احساس كنند عدالت كاملاً اجرا می شود و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید هدف مهم اجرای عدالت، سرلوحه كار همه دستگاه‎های اداری خصوصاً دستگاه قضایی قرار گیرد.

رئیسی با اشاره به گزارش‎هایی كه درباب افزایش قیمت خودرو به دستگاه قضائی می‎رسد، این مسأله را امری غیرقابل قبول دانست و خواهان نظارت همه‎جانبه مسئولان وزارت صمت، سازمان تعزیزات و سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‎كنندگان در این حوزه شد.

رئیس قوه قضائیه تاكید كرد: مسئولان باید با انجام وظایف خود و تشدید نظارت، خصوصاً در روزهای پایانی سال مانع افزایش كاذب قیمت كالاها شده و اجازه ندهند مردم در این حوزه نگران شوند.

منبع: