سرلشكر سلامی در دیدار فرماندهان عالی سپاه با فرمانده معظم كل قوا: هر جنگ جدیدی به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی عالم می انجامد

به گزارش بهمن فرمانده كل سپاه با اشاره به عمق راهبردی مقاومت و انقلاب اسلامی و دست یابی به سرپل های معنوی و اعتقادی در جهان اسلام اشاره كرد: با اوج گیری ظرفیت های بازدارندگی انقلاب اسلامی و كاهش اعتبار تهدید و قدرت آمریكا، رژیم صهیونیستی دیگر تهدید نیست و كوچكترین خطایش آخرین خطای اوست، برای اینكه هر جنگ جدیدی منجر به محو این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم خواهد شد.
به گزارش بهمن به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشكر پاسدار حسین سلامی فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان عالی سپاه با فرمانده معظم كل قوا (مدظله العالی) كه درانتها بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه صورت پذیرفت؛ طی سخنانی با اشاره به تلاش آحاد فرماندهان، مدیران و روحانیون شركت كننده در این مجمع برای تبیین نقش سپاه و بسیج در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و تكوین راهبرد غلبه ی عمل و منطق مقاومت و ایستادگی فعال در پیكره جامعه و سپاه، اشاره كرد: راهبرد ایستادگی و مقاومت فعال بعنوان قائمه ی مقاومت جهان اسلام و مستضعفان عالم، فشار دشمن در جنگ اقتصادی را مستهلك و میرا ساخته و با بی اعتبار سازی قدرت نظامی دشمن، قدرت بازدارندگی و دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران را در جهان بیشتر از پیش واضح، ملموس و معتبر ساخته است.
متن سخنان فرمانده كل سپاه در این دیدار به این شرح است:
“وَلَا تَرْكَنُوا إِلَی الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ”
تحیات الهی بر ذبیح الله الاعظم حضرت سیدالشهدا مقابل السلام و قیام عاشورا، قیامی كه حجت های جاودانه ای برای همه بشریت الی الابد ساخت. سلام بر سلاله پاك حضرت صدیقه كبری (سلام الله علیها)، ولی امر مسلمین جهان كه بر ما منت نهاد و توفیق حضور در محضر مباركشان را به سربازان خود عنایت فرمود، تا با بهره گیری از انوار ولایت الهی، مسیر خودرا دریابند. جمع حاضر كه شامل آحاد فرماندهان و مدیران و روحانیون رده های مختلف سپاه و بسیج می باشند، برای تبیین نقش سپاه و بسیج در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و نیز تكوین غلبه عمل و منطق مقاومت و ایستادگی فعال در پیكره جامعه و سپاه؛ در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان، فراخوان شدند و امروز در این مراسم با بركت شرف حضور دارند.
ثمره زیارت های گذشته، به چنین مناسبتی، ترسیم افق های بلندی بود كه سپاه را در یك فضای جدید، تعالی بخش و سرنوشت ساز قرار می داد. ما احساس می نماییم برای پاسداری درست از این انقلاب عظیم الهی، همواره نیازمند فكری نو، برای رسیدن به راه جدید هستیم. به تجربه دریافته ایم كه فرمول ها و روش های گذشته برای حل مسائل جدید كافی نیستند. ما آمده ایم تا در این مقطع زمانی از سرچشمه حكمت و ولایت رهیافت جدیدمان را دریافت نماییم. یقین آنچه نهال نوپای سپاه را همانند سایر اركان انقلاب اسلامی و نظام به شجره ای تناور و با ریشه ای مستحكم برای پیشرفت كشور و بیداری اسلامی جهان اسلام و بشریت تبدیل كرد، حكمت های نورانی برخاسته از طهارت قلب و روح حضرتعالی بوده است.
امروز به حول و قوه الهی و در پرتو رهبری های حكیمانه حضرتعالی، سنگرهای كلیدی بزرگی را فتح كرده ایم. خطوط تماس انقلاب اسلامی، هزاران كیلومتر عمق پیدا كرده است. با نفوذ روح و تفكر انقلاب اسلامی از مركزیت آن، سر پل های معنویت و اعتقادی عمیقی در جهان اسلام به دست آمده است. پیام های معنوی انقلاب كه از حقایقی چون ظلم ستیزی، عدالت، آزادی، كرامت انسانی و استقرار معنویت، سرشار است، بر قلب ها و دل های جوانان آزاده آسیا، آفریقا، آمریكا و اروپا انتشار یافته است. به حاشیه رانده شدن آمریكا در تحولات سیاسی و امنیتی منطقه، زوال شتاب دار نظام سلطه، واماندگی رژیم های عنكبوتی و در آستانه فروپاشی، حاكی از افول نظام ظالمانه استكبار جهانی به به محوریت آمریكا است.
امروز دوست و دشمن دریافته اند، ظرفیت های بازدارندگی انقلاب اسلامی به اوج خود نزدیك شده است. نه تنها اعتبار تهدید و قدرت آمریكا به شدت كاهش یافته بلكه دیگر هیچ گاه رژیم صهیونیستی یك تهدید نیست، یعنی نه تنها اندازه های یك تهدید معتبر را ندارد، بلكه او می داند كوچكترین خطایش آخرین خطای اوست. برای اینكه هر جنگ جدیدی به محو این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم منجر خواهد شد، رژیم های شرور منطقه هم می دانند در صورت محاسبه غلط از قدرت نظام و انقلاب و هرگونه اقدام نسنجیده به سرعت در راه بازگشت ناپذیر و غیر قابل مهار اضمحلال خود گرفتار خواهند شد. نقطه اتصال شكست های نظام سلطه و پیشروندگی انقلاب، سرمایه عظیمی است به نام مقاومت، كه در موقعیت خطیر فعلی ابعادی جهانی یافته است.
امروز هم در سطح نظریه و هم در مقیاس عمل، مقاومت فعال، مرزهای جغرافیایی جای خودرا به مرزهای اعتقادی و انقلابی داده است. این روند، سطح یكپارچه ای از قدرت را به وجود آورده است كه هیچ سیستم تهاجمی قادر به نفوذ در لایه های عمیق این واقعیت مستحكم و شكست ناپذیر نخواهد بود.
به فضل الهی راهبرد ایستادگی و مقاومت فعال كه حضرتعالی بعنوان قائمه ی مقاومت جهان اسلام و مستضعفان عالم، آنرا ترسیم فرموده اید، موفق شده است فضای مواجهه ما با دشمنان را به شكل چشمگیری تحت تاثیر خود قرار دهد و نظام را در ارتفاع جدید و موقعیت ها و فرصت های مناسب نوینی قرار دهد. این راهبرد توانسته است:
۱- فشار دشمن در جنگ اقتصادی را مستهلك و میرا ساخته و ضمن بالا بردن آستانه تحمل جامعه، تكیه گاه ها و منابع اقتصادی كشور را به سمت ظرفیت های درونی هدایت كند.
۲-عملیات روانی و جنگ رسانه ای دشمن را برای مسموم ساختن باورهای جامعه از كارایی بیاندازد.
۳-نشاط و سرافرازی ملت را فراهم ساخته و وحدت و عزت ملی را فراتر از مرزهای مذهبی قومی و سیاسی در درون كشور اوج دهد.
۴- قدرت نظامی دشمن را از اعتبار ساقط كند.
۵- قدرت بازدارنده و دفاعی نظام را در جهان بیشتر از همیشه واضح، ملموس و معتبر سازد.
سپاه در آستانه گام دوم در وضعیت جدید قرار گرفته است كه تازه نفسی و نوسازی در اندیشه و تفكر برای تغییر آرایه های موجود قدرت در جهان و عبور از نقطه تمركز همه ظرفیت های فعال شده جدید دشمنان و درهم شكستن راهبردهای آنان، یك لزوم تلقی می شود. الان این نوسازی بوسیله ارتقاء و ارتفاع بخشی به سطح تفكر مجموعه ی فرماندهان سپاه و بسیج، متناسب با مقتضیات صحنه ی تقابل و سرانجام تبدیل اندیشه های شكل یافته به چارچوب های عملیاتی معینی، در حال تكمیل می باشد. اهم اقداماتی كه در این دوره ی جدید آغاز گردیده عبارتند از:
۱- تعمیق معنویت و برادری بعنوان گوهر اصلی سپاه، این عبارت خورشید انتظار حضرتعالی از سپاه است. از شما آموخته ایم بدون معنویت، سپاه از سرشت اولیه خلقت خود خارج خواهد شد.
۲-انتقال نظریه مقاومت و ایستادگی فعال به میدان عمل و اثبات موفقیت این نظریه برای انكسار مفروضات و محاسبات دشمن و نیز امیدوار ساختن جامعه به نتیجه بخش بودن مقاومت فعال برای سعادت بخشی به آن.
۳-ارتقای اركان قدرت بازدارنده نظام و معتبر سازی این قدرت در ذهن و فضای تصمیم دشمنان و گرفتار سازی آنان در میدان بحران راهكار. امروز دشمن در ابهام و سرگردانی راهبردی گرفتار است و ما به سمت نقشه جامع توسعه ی قدرت خصوصاً در ابعاد موشكی، جنگال، جنگ های شناختی و سایبری، عمق بخشی به عملیات های دریایی و زمینی در حال حركتیم.
۴- خارج ساختن ابتكار عمل از دشمنان و جا به جا نمودن آن به سمت جبهه انقلاب اسلامی به نحوی كه دشمن با انسداد در مسیرهای حركت خود مواجه و متوقف گردیده است. ما توانسته ایم خطوط قرمز دشمن را با توسعه قلمرو نفوذ خود جابجا نماییم.
۵-بلوغ رویكرد و عمل اجتماعی سپاه و بسیج در امور امداد و كمك به مردم و تبدیل همه شئون جامعه به میدان جهاد، شامل سازندگی، اقتصاد مقاومتی، تغییر سبك زندگی، آگاهی بخشی سیاسی به منظور بالا بردن سطح مقاومت سیاسی مردم همراه با فرهنگ فراهم نمودن تمامی این عرصه ها برای حضور جوانان. جامعه جوان ما در پرتو اندیشه های تعالی بخش حضرتعالی، برای پذیرش نقش های بزرگ، تغییر آرمان ها و اهداف بلند، عبور از چالش ها و سختی ها و جوشش های انقلابی و جهادی گسترده برای ساختن كشور و شكست دادن دشمن آماده است. ما بسیج را در این امتداد رشد خواهیم داد.
۶- كمك به صیانت از جامعه در مقابل تهاجمات گسترش یافته در فضای مجازی.
برای تعقیب و تحقق اهداف شش گانه مذكور، قرارگاه های قرآنی نور و تعمیق معنویت، گسترش قدرت سخت، تهاجم اطلاعاتی، جهاد سازندگی و محرومیت زدایی، رسانه ای و فضای مجازی و قرارگاه علم و فناوری از اردیبهشت ماه سال جاری در شكل جدیدی فعال و بطور مستمر و عموماً هفتگی در انطباق با بیانیه گام دوم فعال گردیده است.
در اختتام ضمن اعلام این حقیقت كه ما زیر پرچم حسینی كه حضرتعالی برافراشته اید و تحت فرمان همیشه نورانی و مباركتان تا انتهای راه كه پیروزی اسلام و شكست استكبار است، ایستاده ایم.
از خداوند متعال می خواهیم ما را بیشتر از پیش قدردان نعمت ولایت و هدایت های حكیمانه امام و مقتدایمان قرار دهد و توفیق درك انتظارات مقام عظمای ولایت و عمل به آنرا به همه ما عنایت فرماید. ان شاءالله

منبع: