سردار سلیمانی: فتنه های مهمی پشت سر گذاشتیم

بهمن: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره كرد: تفاوت بسیار اساسی بین روحانیت تشیع و جاهای دیگر وجود دارد و نه تنها امتیاز طبقاتی در روحانیت شیعه وجود ندارد، بلكه روحانیت مبلغ الغای طبقاتی است، الّا به فضائل.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، سردار قاسم سلیمانی در آیین پاسداشت نیم قرن خدمت آیت الله سیدیحیی جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان كرمان اظهار نمود: كرمان مفتخر است بخش مهمی از روحانیت این استان پدران شهید، جانباز و ایثارگر هستند.

وی با تشكر از دست اندركاران و مهمانان حاضر آیین پاسداشت آیت الله جعفری اضافه كرد: مهمترین درس اخلاقی این بزرگداشت این است كه بانی این مراسم نماینده كنونی ولی فقیه در استان است و توجه به حضور و تعبد آیت الله جعفری در نماز جمعه و اقتدار نماینده ولی فقیه پیام اخلاقی بزرگی است.

سردارسلیمانی با تاكید بر اینكه این جلسات فقط تجلیل از یك فرد نیست، این جلسات تجلیل از اسلام، فرهنگ اسلام، قدرت و تاثیر اسلام در انسان سازی و تجلیل از روحانیت است بیان كرد: تاریخ اسلام و تشیع مملو از انسان های موثر در روحانیت است كه گاهی ناشناخته و غریب بودند و خداوند به بركت انقلاب اسلامی آن غربت ها و نسیان ها را نمایان كرده و به جامعه شناساند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در كنار هزاران اسبابی كه انقلاب اسلامی فراهم نموده، گاهی سبب های انسانی و اخلاقی عجیبی است و از ماموریت های امام بوده در كنار احیای انقلاب احیای دیگری انجام داده و یكی از این شخصیت ها مرحوم مدرس است و امام ایشان را احیاء كرد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه جوانان به روحانیت و خصوصاً روحانیت اسلام و تشیع عنوان كرد: در همه ادیان عموما روحانیت وجود دارد و از جایگاه و عموما این طبقه از یكسری امتیازات مالی و طبقاتی ویژه ای برخوردار می باشد.

سردار سلیمانی با اشاره به اینكه یكسری از این امتیازات موروثی است، اضافه كرد: در نظام آل سعود و آل شیخ این تقسیم بندی را می بینیم كه باید مرجعیت در وهابیت به یك طایفه تعلق داشته باشد اما جایی كه تمایز وجود ندارد و استقلال در آن وجود دارد، روحانیت شیعه است.

فرمانده نیروی قدس سپاه بیان كرد: تفاوت بسیار اساسی بین روحانیت تشیع و جاهای دیگر وجود دارد و نه تنها امتیاز طبقاتی در روحانیت شیعه وجود ندارد، بلكه روحانیت مبلغ الغای طبقاتی است الّا به فضائل.

وی با اشاره به مسئله سیستم تربیتی در حوزه های علمیه روحانیت اظهار نمود: اینكه طلبه استاد خودرا انتخاب می كند و در كنار درس آموزی می تواند درس بدهد و در انتخاب استاد اصلح مختار است، علم است.

سردارسلیمانی اضافه كرد: در همه علوم غیر از علوم دینی، كسانی كه علم را می آموزند آنرا در جهت كار، پول و معیشت به كار می گیرند، اما در روحانیت به كارگیری علم در جهت معاش و پول امر مذمومی است نه یك امر مطلوب.

وی اشاره كرد: خصوصیات مهمی در روحانیت شیعه وجود دارد كه سبب می شود شخصیت های برجسته و مهمی در آن تربیت شوند كه امروز از یك نمونه آن تجلیل می نماییم و در این شهر نمونه های مختلفی وجود دارد كه از دنیا رفتند.
فرمانده نیروی قدس سپاه در ادامه با اشاره به سابقه آشنایی نزدیك ۴۰ ساله با آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان كرمان بیان كرد: نماینده ولی فقیه شان برجسته، ممتاز و مهمی است كه سه وظیفه مهم به عهده دارد و هركدام می تواند در جایگاهی سبب سبب های مثبت و منفی شود.

وی اضافه كرد: یك مسئله، اشرافیت بر روحانیت است و اداره و كارپرازی روحانیت، اداره مساجد، تعیین مناطق نماز جمعه، مسئولیت در امور دینی و فرهنگی یك استان و… بوده كه شان بسیار بزرگی است كه نماینده ولی فقیه آنرا احراز می كند و طبیعتا این جایگاه برتر و برجسته ای در هر استانی نسبت به دیگر جایگاه های مهمی كه در انقلاب به وجود آمده است و این جایگاه می تواند یك انسان را از جایگاه طبیعی خارج و حقیقت آنرا نمایان كند.

سردار سلیمانی اشاره كرد: در ۴۰ سال قبل پیوسته به سبب اینكه نظام ما متفاوت از همه نظام های موجود در دنیا در استقلال، آزادی، عدالت خواهی و استكبارستیزی است، دشمنان فراوانی داشته است و در هر سال در این چهار دهه یك توطئه به وجود آورده اند.

وی بیان كرد: تاثیر امام در ایجاد انقلاب مهم بود و تاثیر مقام معظم رهبری در طوفان هایی كه گاهی سهمگین تر از دوره امام بوده و در عبور دادن انقلاب از این طوفان ها و ثبات و سامان دادن به چنددستگی هایی كه وجود داشته، بر همگان نمایان است.

وی اضافه كرد: دلیل عدم توفیق، نبود انسان های آماده، ایثارگر و فداركار است و انقلاب چه در زمان امام روز گذشته، امام خمینی(ره) و چه در وضعیت امروز، نیاز به این افراد دارد و انقلاب سنگ محك مهمی است به جهت اینكه پالایش اساسی در انسان ها به وجود بیاورد. پس انقلاب پیوسته رویش و ریزش دارد و در دوره همه انبیاء و اولیاء ریزش و رویش های مهمی وجود داشته است.

سردارسلیمانی اظهار نمود: دارا بودن انسان های فهیم، حكیم و شجاع و مردم دار كه تداعی اسلام، انقلاب و امام را در ذهن مردم بكند، اساس پیروزی ها و موفقیت های ما در طول ۴۰ سال انقلاب بوده و مهم ترین آن روحانیت بوده است.

وی اشاره كرد: نماینده ولی فقیه در استان نماد ولی فقیه است و بار مضاعف فوق العاده دیگری بر دوش او نهفته است كه ضمن بحث شخصی و اثرگذاری خود، مسئولیت حفاظت و حراست از این شان را دارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه بیان كرد: آن چیزی كه باید شهادت بدهیم درباره آیت الله جعفری، این بُعد است كه تداعی واقعی یك انسان انقلابی، متدین و در این شهر و بین روحانیت نزدیك ترین به امام و مقام معظم رهبری و شبیه ترین در تصمیم، ایستادگی، متابعت، تعبد و كنارگذاشتن حب و بغض ها، جانبداری از انقلاب و ایستادگی بر اصولی كه ولی فقیه ترسیم می كند، است و ایشان به حق این جایگاه را به خوبی صیانت كردند.

وی با اشاره بسادگی و نداشتن حاشیه آیت الله جعفری عنوان كرد: صراحت در بیان، صداقت در گفتار از خاصیت های خاص ایشان بود. محور وحدت استان بود و مبنای ایشان خدمت به مردم و عدم برتری تحزب گرایی در امورات دولتی و كار بود و پس از استانداران اصولگرا و اصلاح طلب دفاع و اشكالات هر كس را در جایگاه خودش بیان نمودند.

سردارسلیمانی بیان كرد: بنده اطلاع دارم كه آقای جعفری گاهی از اوقات بعضی از رفاقت ها را فدای مصالح و ملاحظات انقلاب كرده اند و همواره مبنای كار ایشان خدمت به مردم به دور از حزب گرایی در امور دولتی بوده و از استاندار اصول گرا و اصلاح طلب به یك انداز حمایت كرد.

وی با اشاره به اینكه ما فتنه های مهمی پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: اول انقلاب فتنه های فرهنگی، جنگ داخلی، جنگ خارجی و… آیت الله جعفری در همه این فتنه ها از اصول خارج نشده و روی اصول ایستادگی كرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان كرد: بار اصلی دفاع مقدس بر دوش مردم بود و این مردم بودند كه فرزندان خودرا اعزام می كردند، تا جبهه از نیروهای تازه نفس خالی نباشد و پشتیبانی مالی و اداری از جبهه توسط مردم مهم بود.

وی اضافه كرد: گاهی برای خرید موتور قایق برای عملیات ها گرفتار مشكل بودیم كه از شهر كرمان نزدیك به ۷۰ دستگاه موتور قایق خریداری و به جبهه اعزام شد و آیت الله جعفری اجازه نداد جبهه از نیروهای مردمی و روحانیون خالی شود.

سردارسلیمانی با اشاره به حضور فعال روحانیت در جبهه اشاره كرد: ما نمی توانیم از این افراد برجسته تقدیر نماییم جز اینكه خداوند در روز حساب جزا بدهد، درب خانه آیت الله جعفری با محبت پدرانه همیشه به روی دوستان و جوانان باز بود.

منبع: