سخنگوی سازمان تعزیرات اعلام كرد: ۱۳۴ میلیارد جریمه متخلفان در ۳۱ روز اجرای طرح نوروزی

بهمن: سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: از شروع طرح نوروزی تعزیرات تا امروز، متخلفان به پرداخت ۱۳۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محكوم شده اند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، سید یاسر رایگانی در مورد تشریح اقدامات انجام شده در ۳۱ روز اجرای طرح نوروز ۹۸، اظهار نمود: در طرح نوروزی تعزیرات كه از هفتم اسفند ۹۷ شروع شد تا امروز (یكشنبه -۱۱ فروردین) ۷ هزار و ۱۱۲ پرونده تشكیل شده است و متخلفان به پرداخت ۱۳۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محكوم شدند.

وی ادامه داد: در ۳۱ روز اجرای طرح نوروزی سازمان تعزیرات در سراسر كشور ۴ هزار و ۹۴۰ تیم گشت مشترك برای ۲۳ هزار و ۳۷۳ مورد بازرسی انجام شده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: در این بازرسی ها ۸ هزار و ۴۹۳ واحد متخلف بودند و ۸ هزار و ۹۰۳ واحد تخلفی نداشتند و ۵ هزار و ۹۷۷ واحد باز با عنایت به مرتبه نخست انجام تخلف و رویكرد پیشگیرانه طرح برای اصلاح، تذكر دریافت نمودند.
رایگانی در ادامه به مهم ترین پرونده های تشكیل شده در ۱۰ روز اخیر خصوصاً در حوزه بهداشت و سلامت اشاره نمود و اضافه كرد: ۲۵۵ كیلو گرم ماهی و گوشت قرمز غیر قابل مصرف در استان همدان معدوم شد.

وی اظهار داشت: در تهران باز بیشتر از ۲۵ تن گوشت مرغ كشف شد كه متخلفان قصد گران فروشی داشتند و با حضور كارشناسان تعزیرات و دیگر مسئولان به قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان میان مردم ارائه شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اضافه كرد: گشت های سازمان در سراسر كشور روزانه بر توزیع مرغ و گوشت نظارت دارند و نظارت ها در تهران با شدت بیشتری صورت می گیرد.

رایگانی اظهار داشت: برمبنای انتشار خبری در یك خبرگزاری در خصوص عرضه مرغ سبز به مبلغ ۲۴ هزار تومان در تهران بلافاصله مأموران تعزیرات به محل احضار شدند و مشاهده كردیم مرغ به قیمت ۲۱ هزار تومان توزیع می شد كه، چون گران فروشی بود این مرغ ها باز به قیمت ۱۳ هزار تومان میان مردم توزیع و برای متخلفان پرونده تشكیل شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی همین طور از كشف كارگاه تولید تنباكو با خاك اره ام دی اف در كرج آگاهی داد و اضافه كرد: در جاده چالوس ۱۱ رستوران به علت تخلف بهداشتی و استفاده از گوشت های غیرقابل مصرف پلمب شده اند.
رایگانی اظهار داشت: با ۳۰ واحد اقامتی به علت گران فروشی، درج نكردن قیمت و نداشتن پروانه در قم برخورد شد.
سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اضافه كرد: در اصفهان ۴۰۰ كیلوگرم گوشت وارداتی كشف و میان مردم ارائه شد.
وی ادامه داد: در استان مركزی دو رستوران پلمب شدند و ۴ رستوران دیگر باز اخطار گرفتند و ما امسال در همه استان های كشور شاهد پلمب رستوران ها بودیم و تخلف بیشتر آنها در حوزه گوشت و مرغ بوده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اضافه كرد: یك هتل و رستوران باز به علت مشكلات بهداشتی در محدوده حرم مطهر امام رضا (ع) پلمب شد و مسئولان هتل ملزم شدند مسافران هتل را به هتلی دیگر منتقل كنند.
او همینطور از كشف ۳۵۰ تن پیاز در یك سردخانه در استان فارس آگاهی داد كه به قصد گران فروشی اختفا شده بود و اظهار داشت: این میزان پیاز باز به قیمت مصوب ارائه شد.

رایگانی اضافه كرد: محموله ۵۱۰ تنی ذرت دامی كه با ارز دولتی وارد كشور شده بود و مالك قصد داشت آنرا با نرخ آزاد بفروشد در شهرستان نهاوند استان همدان شناسایی شد.

وی درباره مصوبه سازمان های هواپیمایی كشوری و میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص بازگرداندن پول بلیت هواپیما و هتل ویژه مسافرانی كه قصد داشتند به استان های سیل زده سفر كنند، اظهار داشت: همه دفاتر هواپیمایی موظف اند كه مبلغ بلیت این مسافران را كه تا پنجشنبه هفته گذشته قصد سفر به این استان ها داشتند بدون كسر مبلغ باز گردانند.

رایگانی اشاره كرد: بر همین مبنا دفاتر هواپیمایی و هتل ها كه مبالغ دریافت شده را بازنگردانند، در صورت شكایت مردم با برخورد تعزیرات مواجه خواهند شد.