اخطار سرلشكر صفوی به دشمنان

بهمن: دومین همایش ملی تجلیل از پیشكسوتان جهاد مقاومت در تالار خلیج فارس باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار گردید.

به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، در این همایش، سرلشكر صفوی دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس علاوه بر نیروهای ارتش و سپاه بیش از دو میلیون نفر داوطلب برای دفاع از كشور عازم جبهه ها شدند. در واقع هشت سال دفاع مقدس تضمین كننده ۸۰ سال امنیت ملی ما به حساب می آید و هم اكنون هم به دشمنان انقلاب اسلامی اخطار می دهیم اگر به میهن اسلامی تعدی كنند آن ها را نه تنها تا آن طرف مرزها بلكه تا آن طرف دریاها تعقیب و مجازات خواهیم كرد.

وی افزود: اگر ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی (ره) توانست در هشت سال دفاع مقدس با مدیریت جهادی و صبر و مقاومت پیروز شود در جنگ اقتصادی امروز هم به رهبری رهبر انقلاب اسلامی و با انسجام و وحدت ملی مقاومت كرده و پیروز خواهد شد و همه مردم هم باید در این راستا دست به دست هم دهند. ننگ باد بر كسانی كه در این اوضاع اقتصادی كالاهای مورد نیاز مردم را احتكار می كنند، دزدی می كنند، رشوه می گیرند و رشوه می دهند. این ها ضد انقلاب محسوب می شوند. در شرایط فعلی دولت به كمك مردم نیاز دارد تا از این شرایط عبور كند و بهتر است دولت ما هم از نیروهای انقلابی، جهادی، كارآمد، جوانان و ظرفیت دانشگاه ها و دانشجویان برای عبور از این وضعیت استفاده نماید.

سرلشكر صفوی در ادامه با اشاره به وظایف مردم و پیشكسوتان دفاع مقدس در قبال همدیگر اظهار داشت: به نظر من آن هایی كه هنوز خویش را حفظ نموده اند و همچنان به انقلاب و ولایت فقیه و مردم معتقدند و مردم همه به آن ها اعتماد دارند می توانند در ساختن نسل جوان كمك كنند. آن ها باید ضمن انتقال اندیشه و تفكر جهادی به نسل جوان ارزش ها و مفاهیم و علوم و معارف دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل كنند و با عمل صالح و اخلاق و رفتار اسلامی متناسب با اقتضائات زمانی امروز تأثیر خویش را نشان بدهند.

وی همینطور با اشاره به وظیفه مردم در قبال پیشكسوتان دفاع مقدس اظهار داشت: باید احترام آنها را حفظ نماییم. خیلی نامردی است كه پیشكسوتان دفاع مقدس همچون ارتش و سپاه و جهاد را زیر سوال ببریم. آن ها زمانی از همه چیزشان گذشتند و برای دفاع از كشور در جبهه ها حضور بهم رساندند.

در ادامه، سردار بهمن كارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به افتتاح ۱۰ موزه دفاع مقدس در استان ها طی سال قبل اظهار داشت: هم اكنون ۱۵ موزه در كشور فعالیت می نمایند. موزه های دفاع مقدس از اولویت های این بنیاد به حساب می آید و همه باید دست به دست هم بدهند تا به سرانجام برسند. همینطور در جهت جمع آوری آثار دفاع مقدس ضبط خاطرات پیشكسوتان دفاع مقدس تحت عنوان تاریخ شفاهی هم در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اینكه طی ۲۰ سال ۷۰۰ عنوان كتاب توسط بنیاد چاپ شده بود، اظهار داشت: ظرف سه سال ۲۰۰۰ عنوان كتاب با كمك سایر دستگاه ها در سه سطح الف، ب و ج یعنی ملی و منطقه ای و استانی چاپ كردیم.

در این مراسم، سرلشرك فیروزآبادی، محسن رفیق دوست، سردار زاده كمند، سرتیپ پوردستان، سردار عبداللهی، سردار مومنی، حجت الاسلام محمدحسنی، حجت الاسلام صفایی و تعداد دیگری از پیشكسوتان و مقامات لشكری حضور داشتند.

در آخر مراسم از تعدادی از پیشكسوتان دفاع مقدس و خانواده های آنان تقدیر گردید.