تسلیت شخصیت ها برای درگذشت آیت الله مرتضی تهرانی

بهمن: دادستان كل كشور ورییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت آیت الله مرتضی تهرانی را تسلیت گفتند.
به گزارش بهمن به نقل از ایسنا، حجت الاسلام منتظری در پیامی درگذشت آیت الله حاج شیخ مرتضی تهرانی را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
فقدان آیت الله آقای حاج شیخ مرتضی تهرانی عالم ربانی و از برجسته ترین شاگردان حضرت امام خمینی (ره) كه در طول عمر با بركت خویش خدمات فراوانی به جهان اسلام و عالم تشیع عرضه كرد باعث تاسف اینجانب گردید.
این ضایعه مولمه را به رهبر معظم انقلاب(حفظه اله)، حوزه های علمیه و بیت محترم ایشان تسلیت عرض كرده و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات و حشر با ائمه طاهرین (ع) را مسئلت می نمایم.

محمد جعفر منتظری
دادستان كل كشور
پیام تسلیت هاشمی شاهرودی به مناسبت ارتحال حاج مرتضی آقا تهرانی
آیت الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ارتحال آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی را تسلیت گفت.
متن این پیام تسلیت به شرح زیر است:
ارتحال عالم فرزانه و استاد بزرگ اخلاق آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی از علمای بزرگواری كه عمر با بركت خویش را صرف ترویج معارف دینی و فضائل اخلاقی نمود باعث تاثر و تاسف اینجانب شد.
درگذشت این روحانی مردمی و اخلاق مدار را به حضرت بقیه الله الاعظم، مقام معظم رهبری، خاندان مكرم و فرزندان برومند و شاگردان و ارادتمندان ایشان در سراسر كشور تسلیت گفته و برای روح آن مرحوم همجواری در كنار ارواح طیبه و مطهر ائمه اطهار را خواستارم.
لاریجانی درگذشت آیت الله حاج اقا مرتضی تهرانی را تسلیت گفت
متن پیام تسلیت رییس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم جلیل القدر آیت الله مرتضی تهرانی استاد برجسته اخلاق و فقه باعث تاسف و تاثر گردید. این عالم ربانی سراسر عمر پربركت خویش را به نشر و ترویج علوم انسانی، حكمت اموزی و تبیین معارف اخلاقی سپری كردند.
اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به روحانیت محترم و حوزه های علمیه، بیت مكرم و بخصوص فرزندان ایشان برای آن سالك طریق الهی، علودرجات از درگاه خداوند را مسئلت می كنم.»
ادامه دارد…